english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Ewangelicki Wyjazd Integracyjny

Węgry, Słowacja 16 – 24.09.2016

16.09.2016

Zapraszamy na Ewangelicki Wyjazd Integracyjny. Tym razem na Węgry i Słowację - Budapeszt, Baseny Termalne, Eger, Miskolc, Zakole Dunaju, Bratysława.


 

1 dzień (piątek 16.09.2016):

Wyjazd:

- Olesno godz. 20:00 (baza BP TEMPO ul. Kossaka 4b)

- Zawadzkie godz. 20:40 (parking naprzeciw cmentarza)

- Gliwice godz. 21:30 (Parking przy Mc’Donalds centrum handlowe Europa Centralna)

- Katowice godz. 22:00 (Plac Andrzeja z tyłu PKP)

- Bielsko-Biała godz. 22:45 Parking Auchan

- Cieszyn godz. 23:30

2 dzień (sobota 17.09.2016):

W godzinach porannych przyjazd do Budapesztu – zwiedzanie miasta: Parlament – symbol miasta, Opera, Plac Milenium, zamek Vajdahunyad. Czas wolny i przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja.

3 dzień (niedziela 18.09.2016):

Po śniadaniu dalsze zwiedzanie: Wzgórze Zamkowe - najbardziej reprezentacyjne miejsce w Budapeszcie, Zamek Królewski - siedziba węgierskich królów; kościół Św. Macieja, Baszta Rybacka. Przejazd
na Wzgórze Gellerta, wznoszące się nad płynącym poniżej Dunajem. Czas wolny. Wieczorem obiadokolacja i dla chętnych wieczorny godzinny rejs statkiem spacerowym po Dunaju (dodatkowo płatne 30zł/os.) Powrót na nocleg do hotelu.

4 dzień (poniedziałek 19.09.2016):

Po śniadaniu czas wolny w Budapeszcie (dla chętnych możliwość skorzystania z kąpieli w basenach termalnych Kąpieliska Szechenyi – dodatkowo płatne ok. 100zł/os., warto zabrać strój i czepek kąpielowy).

Powrót do hotelu i odpoczynek. Przejazd na „Wieczór Węgierski” przy muzyce cygańskiej na żywo
w węgierskiej Csardzie (apperetiff, dwa cieple dania, deser, napój, wino). Ok. 23:00 powrót do hotelu
i nocleg.

5 dzień (wtorek 20.09.2016):

Po śniadaniu przyjazd do Egeru i zwiedzanie z Przewodnikiem: średniowieczny zamek
ze zrekonstruowanym kościółkiem z 1009 roku, (miejsce w którym zaczęła sie cała historia dzisiejszego Egeru), zabytkowe, barokowe uliczki okalające Zamek, Minaret (najdalej w Europie na północ wysunięta budowla turecka), plac Dobó, spacerowa ulica Szechenyi, bazylika (druga co do wielkości na Węgrzech
po bazylice w Esztergom), ulica Kossutha z barokowymi willami, synagogi.

Po południu przyjazd do hotelu, zakwaterowanie i obiadokolacja.

Wieczorem przejazd na degustację-szkolenie w Egerskiej Koronie winnej, połączone ze zwiedzaniem zakładu i wykładem o produkcji win 1,5 h (jeden z najlepszych zakładów winiarskich nie tylko w regionie egerskim ale i na Wegrzech, w programie zwiedzanie zakładu (oprowadzanie i wykład o procesach produkcji, dojrzewaniu i przechowywaniu win), degustacja z komentarzem 3 gatunków win (w sklepie firmowym można zakupić wyborowe, jedne z najlepszych węgierskich win po cenach ok 3-5 EUR za butelkę).

Powrót do hotelu na nocleg.

6 dzień (środa 21.09.2016):

Po śniadaniu przejazd do Miskolca i kąpiele w jaskiniach z wodą termalną (kąpielisko Tapolca).

Na terenie uzdrowiska Tapolca znajduje się jedyne w Europie i jedno z najatrakcyjniejszych w skali światowej kąpielisko urządzone w naturalnej skalnej jaskini kresowej. Kompleks basenów obejmuje sieć podziemnych korytarzy i komór o łącznej długości ponad 700 metrów. Termalna woda ma temperaturę 28 – 35OC. spływa ona strumieniami ze skał, tworząc naturalne bicze wodne. Krystalicznie czyste wody Tapolcy mają właściwości lecznicze. Zawierają m.in. związki wapnia, magnezu, niewielkie ilości kwasu metaborowego i meta krzemowego, a także jod, brom i potas. Wody te są doskonałym lekarstwem na reumatyzm, zaburzenia krążenia, nerwice, nadciśnienie, wyczerpanie fizyczne i psychiczne, choroby układu oddechowego i żołądka.

Po południu powrót do Egeru, odpoczynek w hotelu i wieczorem przejazd  na uroczystą kolację w Dolinie Pięknej Pani w jednej z czard z muzyką cygańską i programem pasowania na Rycerza win

Powrót do hotelu na nocleg.

7 dzień (czwartek 22.09.2016):

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na Baseny Termalne w Egerszalók (2,5-godzinne kąpiele). Po południu przejazd do przepięknego miasteczka nad Dunejm – Szentendre, spacer i zwiedzanie zabytków miasta oraz Muzeum Marcepana (możliwość zakupu słodyczy). Przejazd do Visegradu
z zachowanymi ruinami średniowiecznej twierdzy (dawnej rezydencji królewskiej), wyjazd na taras widokowy z piękną panoramą zakola Dunaju. Następnie przejazd do Esztergom i krótkie zwiedzanie zamku (z zewnątrz) i Bazyliki – największego kościoła na Węgrzech. Obiadokolacja w regionalnej restauracji
i wieczorem przyjazd do hotelu w Bratysławie na nocleg.

8 dzień (piątek 23.09.2016):

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie stolicy Słowacji – Bratysławy: wzgórze zamkowe (Zamek Arpadów), Kościół św. Mikołaja, Dom Pod Dobrym Pasterzem, katedra św. Marcina (kościół koronacyjny królów węgierskich), Stare Miasto, Stary Ratusz. Obiad w restauracji i czas wolny. Nocny przejazd do Polski.

9 dzień (sobota 24.09.2016):

Przyjazd na miejsce do Polski nad ranem

 

 

 

 

 

 

 

Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych oraz godzin otwarcia poszczególnych obiektów.

 

 

       Cena 1990,00 zł  obejmuje:

 

 • Przejazd komfortowym autokarem ( klimatyzacja, rozkładane siedzenia )
 • 3 noclegi w hotelu*** w Budapeszcie (pokoje z łazienkami).
 • 2 noclegi w hotelu*** w Egerze (pokoje z łazienkami).
 • 1 nocleg w hotelu*** w Bratysławie (pokoje z łazienkami).
 • 5 śniadań w hotelu (bufet)
 • 2 obiadokolacje w hotelu w Budapeszcie,
 • uroczysta kolacja w węgierskiej Csardzie w Budapeszcie – „Wieczór Węgierski” przy muzyce cygańskiej na żywo (apperetiff, dwa cieple dania, deser, napój, wino 0,4 l/os.)
 • 1 obiadokolacja w restauracji w centrum Egeru,
 • uroczysta kolacja w Dolinie Pieknej Pani w jednej z czard (3 dania, chleb, woda, 0,4 l wina/os,  orkiestra cygańska) + dodatkowy program pasowania na Rycerza win
 • obiadokolacja przed wyjazdem w drogę powrotną w restauracji w Bratysławie
 • opieka kompetentnego pilota
 • przewodnik miejscowy w Egerze, Bratysławie
 • ubezpieczenie KL, NNW
 • Bilety wstępów do wybranych obiektów:

- wejście do Muzeum Marcepana w Szentende

- zamek w Egerze

- degustacja Win w Egerskiej Koronie winnej

- wstęp na baseny termalne w Egerszalók (2,5godz.)

- wstęp na baseny termalne w grocie w Miskolctapolca

 

 

Organizator/Kontakt :

 

  Parafia Ewangelicko-Augsburska Lasowice Wielkie   tel. 774148214