english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Ewangelickie ABC

Rusza nowy projekt Studia Lutheraneum z Warszawy

30.10.2019

Rusza nowy projekt Studia Lutheraneum Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Świętej Trójcy w Warszawie.


Ewangelickie ABC

Po kilku miesiącach przygotowań i godzinach spędzonych w studio przed kamerami i komputerem Studio Lutheraneum startuje z pierwszym cyklem pt.: "Ewangelickie ABC, czyli wszystko co chcielibyście wiedzieć o protestantach, ale baliście się zapytać"

Ewangelickie ABC to cykl prawie 200 haseł, w których autorzy projektu starają się odpowiedzieć na najczęstsze pytania dotyczące protestantów. Jednocześnie to okazja do postawienia nowych pytań i wyrażenia próśb o wyjaśnienie wątpliwości dotyczących podstaw wiary, tradycji, historii, zwyczajów i współczesności polskich Kościołów wywodzących się z Reformacji. 

Odcinki publikowane będą w odstępach ok. tygodniowych, równolegle na ogólnokościelnym kanale YT "Luteranie" oraz na parafialnym "Luteranie w Warszawie", a także na portalu ewangelicy.pl

Autorzy projektu dziękują wszystkim, którzy pomogli przygotować ten cykl, a zwłaszcza osobom, które przyjęły zaproszenie do omówienia poszczególnych haseł, a także tym którzy użyczyli swojego sprzętu do nagrań, przygotowali muzykę oraz wspierali i będą projekty Studia Lutheraneum.

Bp Jerzy Samiec, w przygotowanym na tę okazję krótkim filmie, zaprasza do oglądania cyklu!
 


Natomiast dzień przed Pamiątką Reformacji, tym ważnym dla wielu protestantów świętem, zaprezentowany został pierwszy odcinek pt.: Reformacja, w którym wypowiada się prof. Jerzy Sojka.
Zachęcamy do oglądania kolejnych odcinków.