english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Ewangelickie mistrzostwa w bowlingu

Dobry czas w Kaliszu

18.10.2016

W dniach 14-16 października 2016 r. w Kaliszu odbyły się III  Ogólnopolskie Mistrzostwa Ewangelickie w Bowlingu, które były połączone  ze Zjazdem Diecezjalnym Młodzieży Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej.


Organizatorem Mistrzostw była kaliska parafia, duszpasterstwo  młodzieży diecezji pomorsko-wielkopolskiej oraz ogólnopolskie  duszpasterstwo młodzieży. Do Kalisza przyjechała młodzież m. in. z  parafii: Ustroń, Pokój, Kępno, Leszno, Grudziądz i Gdańsk.       

 
Pierwszego dnia, zaraz po przyjeździe, na młodzież czekała  niespodzianka: wizyta na strzelnicy sportowej, gdzie pod okiem  instruktorów można było spróbować strzelania z wiatrówki do tarczy.  Każdy z zawodników mógł oddać 10 punktowanych strzałów, a na najlepszych  czekały nagrody.       
 
Po powrocie nastąpiło oficjalne otwarcie zjazdu - młodzież przywitał  proboszcz kaliskiej parafii, ks. Michał Kuhn. Wieczorną modlitwę  poprowadził diecezjalny duszpasterz młodzież ks. Karol Niedoba, był też  czas na śpiew z akompaniamentem gitar. Po modlitwie młodzież miała czas  na wspólną integrację - gry i rozmowy do późnej nocy.       
 
W sobotę zaraz po śniadaniu uczestnicy udali się do parku wodnego w  Kaliszu, gdzie mieści się również kręgielnia. Na specjalnie wynajętych  torach odbył się główny punkt programu, czyli mistrzostwa w Bowlingu.   
 
Rywalizowało ze sobą aż 8 drużyn. Po zaciętej walce wyłoniono zwycięzców  tegorocznego turnieju: pierwsze miejsce zajęła młodzież z Ustronia,  natomiast dwa kolejne miejsca na podium zajęły drużyny z Kalisza  (juniorzy i seniorzy). Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary i medale,  a wszystkim uczestnikom zostały wręczone dyplomy.       
 
Po południu ks. Karol Niedoba przygotował dla młodzieży referat na  temat szatana w Biblii. Dzień zakończył się śpiewem i modlitwą.       W niedzielę młodzież uczestniczyła w nabożeństwie, aktywnie biorą  udział w liturgii. Na powitanie zaśpiewała dwie pieśni młodzieżowe z  gitarą. Kazanie wygłosił ks. Karol Niedoba.       
 
Po wspólnym obiedzie młodzi ewangelicy rozjechali się do swoich  domów."   
 
ks. Marcin Rayss