english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Ewangelicy na motocyklach

1. Ewangelicki Zlot Motocyklowy

15.05.2014

W drugi weekend majowy (9-11.05) odbył się 1. Ewangelicki Zlot Motocyklowy.


Ewangelicy na motocyklach

W piątkowe popołudnie uczestnicy zjawili się w poznańskiej parafii ewangelickiej. Po oficjalnym przywitaniu i kilku zamienionych zdaniach, jak to motocykliści, wsiedliśmy na motocykle i pojechaliśmy zwiedzać tereny na południe od stolicy Wielkopolski. Prowadzeni przez przewodnika motocyklistę zobaczyliśmy kilka zabytków związanych z wielkopolskimi ewangelikami oraz sławne „dęby rogalińskie”.

 

W sobotni poranek spotkaliśmy się w kościele Łaski Bożej, gdzie ewangelicki duszpasterz motocyklistów ks. Waldemar Gabryś poprowadził rozważanie. Po modlitewnym oddaniu się Bogu w opiekę ruszyliśmy na sobotnie wojaże. Grupa motocykli malowniczymi trasami pojechała na północ, do Czarnkowa. W tym mieście odbywało się po raz pierwszy rozpoczęcie sezonu motocyklowego. Dołączyliśmy do grupy motocyklistów prezentujących swoje maszyny na rynku, a później w paradzie prowadzonej po okolicznych wioskach i miasteczkach. Mieliśmy okazję poznać i porozmawiać z ks. Edą Jaworskim, proboszczem rzymskokatolickiej parafii św. Kazimierza w Gułtowych, znanego w całej Polsce duszpasterza motocyklistów.

 

Po ekumenicznych rozmowach postanowiliśmy wracać w drogę powrotną. Trochę przypadkiem pokonaliśmy kilkunastokilometrowy odcinek puszczy noteckiej, czując się na bezdrożach choć trochę jak uczestnicy Dakaru. Piękno bożego stworzenia podziwialiśmy nad jeziorami wokół Sierakowa. Ks. Marcin Kotas, proboszcz poznańskiej parafii, przygotował dla powracających z całodziennej wyprawy grilla. Wspólne rozmowy o motocyklowej pasji, naszych parafiach i Bogu ciągnęły się do późnej nocy.

 

W niedzielę przeżyliśmy nabożeństwo, którego głównym tematem był niestrudzony podróżnik, apostoł Paweł, zwiastujący Dobrą Nowinę na Areopagu. Syci przygód i pokrzepieni Bożym Słowem ruszyliśmy w drogę powrotną, do naszych domów.

 

Mimo kameralnego grona uczestników był to dla nas szczególny zlot, bo pierwszy ewangelicki... W głowach wiele planów na przyszłość. Wszyscy mamy nadzieję, że rozpoczęta "tradycja" będzie kontynuowana, a do grona zlotowiczów dołączać będą nowi motocykliści. Dziękujemy poznańskiej parafii za przyjęcie i dobrą atmosferę.

 

Wszystkim motocyklistom w imieniu uczestników zlotu i ewangelickiego duszpasterza motocyklistów życzymy Bożej opieki i prowadzenia na wszystkich drogach.