english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Ewangelizacja pasyjna w Goleszowie

Czas, przebaczenie, nabożeństwo...

17.04.2014

Wielki Tydzień w parafii goleszowskiej to czas wyjątkowy, ponieważ oprócz stałych spotkań, jakie odbywają się w ciągu całego roku i tym razem miała miejsce Ewangelizacja Pasyjna. Wprowadziła nas w nastrój Wielkiego Tygodnia.


Ewangelizacja pasyjna w Goleszowie

W piątkowy i sobotni wieczór licznie zgromadzeni w kościele parafianie z Goleszowa i okolic mieli możliwość zatrzymania się w pędzie życia i skupienia wokół Bożego Słowa. W tej pasyjnej refleksji poprowadził zebranych ks. bp Jerzy Samiec. Pierwszego dnia ewangelizacji zwrócił uwagę na Czas. Nasze życie biegnie coraz szybciej. Tak wiele spraw zdominowało naszą codzienność, w której nieraz brakuje nam czasu na spotkanie z Bogiem. Biskup podkreślił, jak ważne jest  mądre zarządzanie czasem, jaki mamy. Nie tylko praca, której mamy coraz więcej jest ważna, ale zainteresowanie drugim człowiekiem, okazywanie mu pomocy i wsparcia to również są zadania wyznaczone nam przez Stwórcę. A jak mamy temu sprostać, kiedy brakuje nam czasu?  Modlitwa, czytanie Bożego Słowa, społecznośc z innymi to  niezbedne, by wzmacniać swoje siły. Oprawę muzyczną tego wieczoru przygotował parafialny chór mieszany pod dyr. Anny Stanieczek.     

 

Drugiego dnia ewangelizacji skupiliśmy się na temacie Przebaczenia. Jak trudno wybaczyć, ale i przyjąć wybaczenie? Czasem wiele lat żywimy do kogoś urazę, a ta niszczy nie tylko relację z bliźnim ale i nas samych. Najdoskonalszy przykład przebaczenia jest w Jezusie Chrystusie. Jego ofiara na krzyżu to akt Bożego zmiłowania, które może dać nam prawdziwą wolność. Tego wieczoru zaśpiewał dla nas zespół młodzieżowy, który poprowadził nas w pieśniach.

 

Trzeci dzień Ewangelizacji to niedziela. W porannym nabożeństwie, które przebiegło nieco inaczej niz zwykle, ponieważ gościliśmy zespół grupy piątkowej z sąsiedzniej parafii, z Dzięgielowa, przeżywaliśmy równiez społecznośc Stołu Pańskiego. Kazanie wygłosił ks. bp Jerzy Samiec. Wieczorem zebraliśmy się jeszcze raz, by dziękować Panu Bogu i wywyższać Jego Imię we wspólnym śpiewaniu. Był to kolejny wieczór z cyklu "Chwalmy Pana".

 

Te niezwykłe trzy dni pozwoliły "nastroić" nasze myśli i serca na kolejną pamiątką śmierci naszego Pana i Zbawiciela Jezusa Chrystusa i Jego  Zmartwychwstanie.

 

diakon Karina Chwastek-Kamieniorz