english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Ewangelizacja w Mrągowie trwa!

Niech lęki nie gaszą radości

22.08.2016

W niedzielę, 21 sierpnia rozpoczął się Tydzień Ewangelizacyjny w Mrągowie (TEM). To ostatnia wakacyjna kampania ewangelizacyjna Centrum Misji i Ewangelizacji zaplanowana na lato 2016. Za nami Tygodnie w Dzięgielowie i Zelowie oraz obozy wypoczynkowe dla dzieci (w Piosku) i dla młodzieży (w Pieninach).


Ewangelizacja w Mrągowie trwa!

Hasło tegorocznego Tygodnia Ewangelizacyjnego w Mrągowie (TEM) - "Przytuleni" nawiązuje do słów z Księgi Izajasza, gdy Bóg mówi: Jak matka pociesza syna, tak ja będę was pocieszał (66, 13a). Ewangelista Tygodnia - ks. Marek Jerzy Uglorz zaprasza na cykl zatytułowany  "Nie bój się. Przytul się do Ojca". Na kolejnych spotkaniach, zwiastujący przeprowadzi słuchaczy przez labirynt lęków, którym najczęściej ulegamy, a które gaszą w nas radość życia i szczęście. We wstępie do cyklu autor podpowiada: "Cóż począć? Zacząć odpowiednio serwisować swoją psychikę. Najlepszym lekarstwem na lęk jest poczucie bezpieczeństwa w obecności kogoś, kto kocha nas takimi, jakimi jesteśmy, ratuje z niebezpieczeństw i pozwala się rozwijać." Spotkania odbywać się będą od 21 do 27 sierpnia, zawsze w godz. 17.30-19.00.

Zwiastowaniu towarzyszą koncerty - w wykonaniu Zespołu CME, Jarosława Chojnackiego, Roberta Kasprowicza, Pauliny i Szymona Statecznych oraz Estery Pańczak.

TEM 2016 to także seminaria. Pierwsze z nich (21 sierpnia) poprowadziło małżeństwo - Elżbieta i Marek Cieślarowie, którzy przygotowali temat zatytułowany "Radość jako stan umysłu i jako owoc Ducha", by nawiązać m.in. do wielokrotnie wyrażanej przez autorów biblijnych sugestii, aby się radować.  W poniedziałek, 22 sierpnia Marek Cieślar zaprosił słuchaczy do odnajdowania w księgach poetyckich Starego Testamentu obrazów mesjańskich, by zachwycić się Chrystusem i jeszcze bardziej Go pokochać.

Od 23 sierpnia do 25 seminaria pod wspólnym tytułem - "Ach, te baby, czyli patriarchowie w matriarchacie" poprowadzi ks. Tomasz Wigłasz, natomiast 26 i 27 sierpnia prowadząca seminaria -Astrid Gotowt skoncentruje się na zagadnieniach związanych z imionami oraz ze szczęściem.  W omawianiu obu tematów nie zabraknie odwołań do Biblii.

Spotkania ewangelizacyjne i seminaria przeznaczone są dla dorosłych, ale także dla młodzieży. Natomiast dla dzieci program TEM 2016 to "Niezwykła wyprawa!", czyli cykl zajęć, w czasie których najmłodsi mogą nauczyć się posłuszeństwa, cierpliwości i wytrwałości  w dążeniu do celu.

Jeśli w czasie wakacji będziesz na Mazurach, zajrzyj do Mrągowa! Przeżycia wyniesione z Tygodnia Ewangelizacyjnego mogą pomóc doświadczyć Bożej miłości, pocieszenia i odkrywania, że relacje z innymi ludźmi mogą być budujące i twórcze. Tydzień Ewangelizacyjny w Mrągowie odbywa się już po raz 19. Do udziału zapraszają: Parafia Ewangelicko-Augsburska w Mrągowie oraz Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

* * * *

Szczegółowy program TEM - TUTAJ Uwaga: Ze względu na chorobę aktorki zapowiadane (oraz zamieszczone w programie drukowanym i pdf) etiudy Teatru "Dar" z Bydgoszczy nie zostaną pokazane, w zamian zapraszamy na koncerty.

Poniżej: zdjęcia archiwalne.