english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Fajny to znaczy nie byle jaki

Fajny to znaczy dla każdego, nawet w trudnej sytuacji materialnej

27.05.2015

Młodzież wszystkich diecezji zapraszamy do wspólnej zabawy nad jezioro Czos do Mrągowa. Wśród atrakcji spływ kajakowy, emocje podczas spaceru wśród... oswojonych jeleni i dzień na tradycyjnym mazurskim gospodarstwie!  


Fajny to znaczy nie byle jaki

Na zgłoszenia uczestników czekamy do 15 czerwca! A jeżeli sytuacja finansowa jest jedyną przeszkodą, by pojechać na nasz obóz, oferujemy pomoc - wsparcie finansowe. Do końca maja można składać wnioski do funduszu "Daj dzieciom nadzieję".
 
Jak będzie wyglądał dzień na obozie? Pobudka o godz. 7.30, bo w tym czasie będzie można usłyszeć muzykę zachęcającą do rozpoczęcia dnia właśnie w tym momencie. Piętnaście minut później wszystkich chętnych zapraszamy na "Fajny czas" czyli czas indywidualnej rozmowy z Bogiem. Duszpasterz obozu, ksiądz Tymoteusz Bujok przygotował na każdy dzień inną formę poznawania Słowa Bożego i modlitwy. Po posiłku duchowym czas na posiłek dla ciała czyli śniadanie, a potem wspólny śpiew z Zespołem CME. Każdego dnia będzie można nauczyć się nowej piosenki, jak również śpiewać te, które stali uczestnicy obozów już świetnie znają. Czas po śpiewie rezerwujemy na wykład. W tym roku cykl tematyczny pod tytułem "doWÓD życia" poprowadzą ks. Marcin Stefan Podżorski (duszpasterz młodzieży diecezji cieszyńskiej) i ks. Tymoteusz Tymczan Bujok – (pracownik Centrum Misji i Ewangelizacji). Wykłady mają charakter otwarty - zapraszamy wszystkich parafian, mieszkańców Mrągowa, jak również turystów. Więcej o wykładach można przeczytać TUTAJ.
 
Po wykładzie, czas na dyskusje w małych grupach, a jednocześnie w pięknych i przyjaznych zakątkach Mrągowa. W samo południe warto zrobić coś fajnego - coś, na co nie ma czasu w roku szkolnym o tej porze! Na każdy dzień będzie inna propozycja, na przykład gra terenowa. Odpoczynek jest zapewniony po obiedzie (zawsze będzie bardzo smaczny!) w "strefie relaksu". Potem w programie zajęcia sportowe lub warsztatowe, między innymi będzie można zrobić sobie bransoletki z agrafek lub ozdobić drewniane przedmioty techniką decoupage’u. Dla smakoszy - warsztaty kulinarne. Będzie można także sprawdzić kim będzie się w przyszłości: NIKIM, KIMKOLWIEK czy KIMŚ... Natomiast dla fanów sportu jest w planie piłka nożna, piłka plażowa, frisbee‎ i gra w flagi.
 
O godz. 20.30 rozpoczynać się będą "Fajne wieczory" z krótkim filmem lub opowiadaniem do refleksji.  Na wytrwałych o godz. 22.30 czeka Dobranocka, by pięknie śnić w czasie nocnego wypoczynku...
 
Szczegóły i dokumenty dotyczące obozu są TU.
 
 
Poniżej, zdjęcia z ubiegłorocznego obozu dla młodzieży zorganizowanego przez Centrum Misji i Ewangelizacji