english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Ferie z Jezusem

Ferie zimowe z modlitwą, Słowem Bożym, śniegiem, górami i nartami

31.01.2017

Tak spędziły ferie zimowe dzieci w parafii ewangelickiej w Szczyrku.


Ferie z Jezusem

Pierwszy tydzień ferii w Szczyrku przebywały dzieci z rodzinami z parafii z Łodzi,  a drugi tydzień dzieciaki z parafii z Białej.

 

Była modlitwa, Słowo Boże, piękne pieśni uwielbiajace Boga i naturalnie - góry, śnieg, wyciągi i narty. Dzień zaczynał się od modlitwy, następnie dzieciaki autobusem jechały na wyciągi narciarskie, a tam czekał na ich już miły instuktor. Po lekcjach narciarskich i po kilkudziesięciu samodzielnych zjazdach na nartach wracały na ciepły posiłek i zaczynał się program z Biblią.

 

W tym roku rozpatrywaliśmy historię Józefa sprzedanego przez braci do Egiptu - jak Bóg go prowadził, dlatego że był wiernym Bogu. Poznawaliśmy cudowną historię człowieka, który żył w bliskości Boga. Od niewolnika stał się namiestnikiem Egiptu. Chcieliśmy dzieciom uświadomić w tych trudnych czasach, aby były wierne Bogu i trzymały się mocno Słowa Bożego.

 

Po kolacji miały miejsce następne spotkania z ciekawymi ludzmi, historie misyjne, dużo modlitwy, a ks. Henryk Mach przygotował jeden wieczór związany z Jubileuszem 500 lat Reformacji. Były też pieśni uwielbiające Boga i modlitwy.

 

Pan Jezus dał nam cudowną pogodę, wspaniałych wolontariuszy do pomocy i cudowne dzieciaki, które może nie mając takiej propozycji na ferie, musiałyby spędzić w domu ten czas przed telewizorem czy przed komputerem. Tutaj miały Słowo Boże, modlitwę, góry, narty i fajną atmosferę. 

 

ks. Jan Byrt