english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Finał Konkursu Biblijnego

Sola Scriptura 2013

18.03.2013
 W finale szóstego Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego Sola Scriptura 2012/2013, który odbył się16 marca 2013 r. w Bielsku-Białej, uczestniczyło ponad 130 młodych ewangelików ze wszystkich diecezji.

Finał Konkursu Biblijnego

Zakres tematyczny obejmował w tym roku Ewangelię Mateusza, na podstawie której pytania przygotowali: diakon Ewa Below, ks. Tomasz Bujok, ks. Dariusz Dawid, ks. Łukasz Gaś, Beata Reske, diakon Renata Raszyk, ks. Jan Raszyk, Karina Wowry. Podczas  sprawdzania finałowych arkuszy odpowiedzi wsparła ich Anna Wantulok.

 

W trzech kategoriach wiekowych najlepsi okazali się: Magdalena Kocyan z parafii w Ustroniu (szkoły podstawowe), Katarzyna Sikora z parafii w Golasowicach (gimnazjum) oraz Anna Adamus z parafii w Bielsku (Bielsko-Biała). Drugie miejsca zdobyli. Maurycy Janicki z parafii Świętej Trójcy w Warszawie, Barbara Szubert z parafii w Jaworzu, Mateusz Kowalski z parafii w Żarach. Trzecie miejsca uzyskali: Maja Sellmer z parafii w Poznaniu, Grzegorz Adamus z parafii w Tychach i Małgorzata Winkler z parafii w Golasowicach.

 

Na konkurs plastyczny pod hasłem Jezus w Ewangelii Mateusza, dla dzieci z klas 1-3 napłynęło w tym roku blisko 150 prac. Za najciekawsze jury uznało prace: Szymona Sikory z parafii w Drogomyślu, Szymona Kukli z parafii w Brennej-Górkach oraz Mikołaja Sarnowskiego z parafii w Rypinie.

 

Statuetki najlepszym laureatom oraz dyplomy wszystkim uczestnikom finału wręczali: bp Paweł Anweiler, bp Tadeusz Szurman, ks. Adrian Korczago – Generalny Wizytator Nauczania Kościelnego i ks. Jerzy Below – dyrektor Wydawnictwa Augustana. Każdy z finalistów w prezencie od Towarzystwa Biblijnego w Polsce dostał ekumeniczny przekład Nowego Testamentu. Wszyscy laureaci od pierwszego do piątego miejsca otrzymali również nagrody rzeczowe w postaci sprzętu elektronicznego i książek, tak papierowych, jak i audiobooków.

 

Konkurs organizowany jest przez Wydawnictwo Augustana w Bielsku-Białej oraz Generalnego Wizytatora Nauczania Kościelnego i ma na celu podtrzymanie ewangelickich tradycji czytania i dobrej znajomości Biblii oraz zachęcanie uczniów do aktywności intelektualnej. W trzech etapach konkursu – parafialnym, diecezjalnym i ogólnopolskim – co roku uczestniczy ponad tysiąc młodych osób z całego kraju.

 

Tekst i zdjęcia: Zwiastun Ewangelicki