english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Finał konkursu Sola Scriptura

Zakończył się Ogólnopolski Konkurs Biblijny Sola Scriptura

20.03.2016

Do finału IX Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego Sola Scriptura 2015/2016, który odbył się w Bielsku-Białej 12 marca 2016 r. zakwalifikowało się 139 młodych ewangelików ze wszystkich diecezji.


Finał konkursu Sola Scriptura

Wśród najliczniej reprezentowanych parafii znalazły się: Cieszyn, Skoczów, Warszawa – parafia Świętej Trójcy, Wisła-Centrum, Goleszów, Drogomyśl, Jastrzębie Zdrój oraz Kraków.

 

W tej edycji uczestnicy musieli się wykazać znajomością Ewangelii Łukasza. Rywalizowano w trzech grupach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. W dwóch starszych grupach zakres materiału poszerzono o artykuły ze „Zwiastuna Ewangelickiego” dotyczące Ewangelii Łukasza.

 

Młodzież przez 45 minut pisemnie odpowiadała na pytania. Aby otrzymać tytuł laureata, uczestnik musiał uzyskać minimum 75% możliwych do zdobycia punktów. Poziom był wysoki i tak wyrównany, że często jedno miejsce „na podium” dzieliło od drugiego pół punktu, a w grupie gimnazjalistów było pięć równorzędnych piątych miejsc. Wszystkie wyniki finału na stronie www.augustana.pl w zakładce Sola Scriptura.

 

Podczas gdy złożona ze specjalistów – duchownych i katechetów – komisja sprawdzała prace, młodzież była z opiekunami w kinie. Statuetki dla najlepszych oraz dyplomy dla laureatów i pozostałych finalistów, a także nagrody rzeczowe, wręczali: bp Adrian Korczago, bp Marcin Hintz, bp Marian Niemiec oraz ks. Jerzy Below, dyrektor Wydawnictwa Augustana – organizatora konkursu.

 

W ramach Sola Scriptura 2015/2016 rozstrzygnięto także konkurs plastyczny dla dzieci z klas I-III szkół podstawowych na temat „Podobieństwa i uzdrowienia w Ewangelii Łukasza”. Wśród blisko 120 „malowanych plasteliną” prac popularnym tematem była przypowieść o zagubionej owcy. 

 

Tekst i zdjęcia: Zwiastun Ewangelicki