english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Finałowy koncert akcji

Ratujmy organy kościoła Jezusowego

07.06.2016

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Cieszynie zaprasza na ostatni koncert V edycji akcji „Ratujmy Organy kościoła Jezusowego”. 


Finałowy koncert akcji

W niedzielę 12 czerwca o godz. 16.00 w kościele Jezusowym wystąpią: Chór Mieszany Hażlach-Zamarski pod dyr. Krystyny Penkały, zespół młodzieżowy pod dyr. ks. Marcina Podżorskiego oraz chór dziecięcy „Gloria” z Hażlacha prowadzony przez Martę Cienciałę. 

 
W programie koncertu m.in. pieśni z Taize oraz utwory Mozarta, Verdiego, Hanusiewicza. Na zakończenie koncertu zabrzmi „Hymn III Tysiąclecia” M. Gałęskiego w wykonaniu połączonych chórów.   
 
Chór Mieszany Hażlach-Zamarski w ubiegłym roku świętował jubileusz 95-lecia swojej działalności. Zespół należy do jednych z najstarszych zespołów śpiewaczych działających na Śląsku Cieszyńskim. Od ponad 40 lat dyryguje nim Krystyna Penkała. Niedzielny koncert dedykowany będzie zmarłemu przed rokiem długoletniemu organiście kościoła Jezusowego śp. Mirosławowi Berkowi, który był mocno związany z hażlaskim chórem.   
 
Remont na finiszu  
 
Generalny remont cieszyńskich organów Sauera trwa od października 2014 roku. Prace podzielone zostały na trzy etapy. Aktualnie realizowany jest ostatni, III etap prac, polegający m.in. na czyszczeniu ponad 2000 zabytkowych piszczałek, które czekają na montaż, strojenie i intonację. Prace mają się zakończyć do końca lipca bieżącego roku, a uroczysty koncert inaugurujący wyremontowany instrument zaplanowano na 31 października.