english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Finałowy śpiew bez granic

150 chórzystów i 10 dyrygentów

03.10.2014

Koncertem finałowym w teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie zakończyły się IV Warsztaty muzyczne współorganizowane przez Centrum Misji i Ewangelizacji. 


Finałowy śpiew bez granic

W tym polsko-czeskim projekcie (26-28 września) uczestniczyło 150 młodych chórzystów-amatorów oraz 10 dyrygentów.
 
- To był bardzo intensywny i pozytywny czas. Mogliśmy współpracować z prawdziwymi miłośnikami śpiewu, muzyki i dyrygentury. Hasło, które nam towarzyszyło: „Śpiew bez granic”, znalazło swoje odzwierciedlenie nie tylko w repertuarze, ale przede wszystkim w relacjach między ludźmi – podsumował warsztaty Marcin Podżorski, koordynator projektu CME.
 
Na koncert do cieszyńskiego teatru (w niedzielę 28 września) przybyło prawie 600 osób z całego Śląska. Druga edycja tego koncertu już za miesiąc 31 października w Czeskim Cieszynie w kościele ewangelickim Na Niwach. Organizatorem warsztatów było Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego (CME), partnerem Slezská Církev Evangelická Augsburského Vyznání.
 
 
Projekt był współfinansowany przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu Forum polsko-czeskie 2014: wspieranie rozwoju stosunków polsko-czeskich 2014 / Projekt spolufinancovaný Odborem Veřejné a Kulturní diplomacie Ministerstva zahraničních věcí v rámci soutěže Česko-polské forum 2014: podporovaní rozvoje polsko-českých vztahů 2014.
 
 
Foto: Natalia Iskrzycka