english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Górska przygoda ojców z dziećmi

Wiślańskie spotkanie dla mężczyzn

16.09.2012

W dniach 7-8 września b.r. kolejny raz mieliśmy możliwość wziąć udział w spotkaniu dla mężczyzn w ramach “Górskiej przygody ojców z dziećmi”.  Podobnie jak w ubiegłym roku spotkanie odbyło się w Wiśle Głębcach “na Pasiekach”, gdzie w pięknych "okolicznościach przyrody" jeszcze trochę mogliśmy cieszyć się atmosferą minionych już, niestety, wakacji.


Górska przygoda ojców z dziećmi

Wszystko rozpoczęło się w piątkowe popołudnie, kiedy na miejsce zaczęli docierać pierwsi uczestnicy wraz z osprzętem turystycznym: plecakami, namiotami, śpiworami i wszystkim, co może okazać się pomocne w miejscu tak oddalonym od cywilizacji :-) Po wspólnej kolacji mogliśmy razem śpiewać, modlić się a także wysłuchać przemyśleń ks. Leszka Czyża opartych na tekście z Listu do Kolosan 4,5 “Z tymi, którzy do nas nie należą, postępujcie mądrze, wykorzystując czas.” Był także czas zadbania o naszą sprawność fizyczną - do dyspozycji uczestników oddano sztuczną ściankę wspinaczkową oraz park linowy, gdzie pod okiem instruktorów, w świetle samochodów (była już noc) wszyscy chętni mogli bezpiecznie posmakować “powietrznych” przygód. Był to także szczególny czas dla naszych starszych i młodszych pociech, dla których całe spotkanie stało się kolejnym wyjątkowym “dniem dziecka” spędzonym ze swoim ojcem.

 

Sobota upłynęła nam równie interesująco: śniadanie na świeżym powietrzu, które smakowało wyśmienicie, poranna społeczność z rozważaniem ks. Marka Londzina o Bożym świetle w naszym życiu oraz wspólna wycieczka na Stożek, w czasie której każdy mógł zasmakować w prawdziwej wspinaczce skałkowej na pobliskiej Kobylej Skale.

 

Zwieńczeniem całego spotkania był góralski grill (och, co to była za uczta!) oraz wieczorna społeczność przy ognisku, w czasie której  Biskup Kościoła ks. Jerzy Samiec poprowadził nas w rozważaniu “Bądź bohaterem”. Wspólnie zastanawialiśmy się nad wyniesionymi z rodzinnych domów wizerunkami “prawdziwego mężczyzny”, tym co dla nas jest “męskie”, tym co lansuje współczesny świat i co na ten temat ma do powiedzenia Boże Słowo. Z takimi myślami rozstaliśmy się w nadziei, że znów będzie nam dane spotkać się w takim gronie na kolejnym, przyprawionym przygodą spotkaniu dla mężczyzn.  

  

(LK)

więcej zdjęć: Parafia w Dzięgielowie