english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Goście z Indii na Wangu

Z Ewangelicko-Luterańskiego Kościoła Tamil w Indiach

29.03.2014

W niedzielę 23 marca 2014 r. w kościele Wang odbyło się niezwykłe nabożeństwo ewangelizacyjne. Gośćmi parafii byli ks. Christian Samraj z żoną Esther i córką Susanną z Ewangelicko-Luterańskiego Kościoła Tamil w Indiach.


Goście z Indii na Wangu

Ks. dr Samraj wygłosił kazanie, w którym wezwał słuchaczy do przemyślenia swojego miejsca w relacji z Jezusem. Mówił: "Czy jesteśmy tymi, którzy się zagubili i pragną być znalezieni przez Dobrego Pasterza, tak jak został... odnaleziony Zacheusz, czy też nasza duma nie pozwala nam na to, aby zostać odnalezionym i zbawionym?" Goście wykonali także dwie pieśni. W nabożeństwie wziął udział Chór Ekumeniczny z Karpacza, który pod dyrekcją Bernarda Stankiewicza wykonał kilka pieśni pasyjnych.

 

Po nabożeństwie sala parafialna wypełnia się do ostatniego miejsca i przenieśliśmy się w czasie prelekcji do Indii. Sytuacja chrześcijan w tym kraju jest bardzo trudna. Żyją poza jakakolwiek kastą, są dyskryminowani i uciskani. A jednak liczba chrześcijan rośnie bardzo szybko. Uderzające jest to, że u nich widać prawdziwą radość i tą „pierwszą miłość” do Chrystusa. A najbardziej poruszające i dające do myślenia jest to, że w XXI wieku chrześcijanie z Indii przyjeżdżają do chrześcijańskiej Europy z ewangelizacją...
 

Foto: Bartosz Pech