english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Goście z Uppsali w Warszawie

Kazanie abp Antje Jackelén i transmisja nabożeństwa

02.05.2018

W dniach od 3 do 6 maja br. gościć będzie w Warszawie Kapituła Katedry w Uppsali z arcybiskup Uppsali Antje Jackelén na czele.


Goście z Uppsali w Warszawie

Warszawa będzie miejscem spotkania roboczego i podróży studyjnej Kapituły Katedry Uppsali. Punktem kulminacyjnym wizyty jest nabożeństwo polsko-szwedzkie w kościele Świętej Trójcy w Niedzielę Rogate (6 maja) o godz. 10:30, które będzie transmitowane na żywo na kanale YouTube parafii. Kazanie wygłosi abp Antje Jackelén. Tekst kazania będzie przetłumaczony i udostępniony online.

W skład szwedzkiej delegacji wchodzi 15 osób – oprócz abp Jackelén do Warszawy przybędzie biskup Uppsali Ragnar Persenius oraz ks. Annica Anderbrant, dziekan katedry w Uppsali, która jest parafią partnerską parafii Świętej Trójcy w Warszawie.

Podczas pobytu goście ze Szwecji będą obradować w Centrum Luterańskim oraz w Parafii Świętej Trójcy. Ponadto poznają sytuację Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce w kontekście pracy diakonijnej na rzecz uchodźców oraz misji i ewangelizacji. Zaplanowane jest również spotkanie z bp. Jerzym Samcem oraz radcami Konsystorza, a także z rzymskokatolickim metropolitą warszawskim kardynałem Kazimierzem Nyczem. Szwedzcy goście odwiedzą również Muzeum Żydów Polskich Polin.

źrodło: trojca.waw.pl