english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

I jak się zachowujemy?

Zwiastun Ewangelicki o problemach współczesności

19.09.2015

Nowy „Zwiastun  Ewangelicki” nr 18/2015 zajmuje się dwoma  szczególnymi problemami współczesności. 


I jak się zachowujemy?

Pierwszym jest sytuacja uchodźców z krajów ogarniętych wojną i nasz, chrześcijan, stosunek do nich. W liście pasterskim biskup Kościoła Jerzy Samiec zachęca do modlitwy o nich, aBogdan Zeler zadajetakie pytanie: Napotkaliśmy biednego, półżywego człowieka, któremu udało się uciec przed niechybnym tragicznym końcem życia. I jak się zachowujemy?

 

Druga kwestia to ordynacja kobiet na księży. Jezus zauważył kobiety, zaprosił do rozmowy, wsparł, pozwolił odkryć nowe możliwości i powołał je do tego, by były jego uczennicami. To sprawiło, że przez 2000 lat chrześcijaństwa kobiety chciały opowiadać o Jezusie. To On je inspirował, a nie idee czy prądy filozoficzne – pisze Agnieszka Godfrejów-Tarnogórska w artykule Dwunastu  z Nim i kilka kobiet, zabierając głos w trwającej w Kościele dyskusji na temat ordynowania absolwentek teologii nie tylko na diakonów. W uzupełnieniu, dla zainteresowanych rozszerzeniem wiedzy na ten temat, zachęta do odwiedzenia nowej strony: www.ordynacjakobiet.pl.

 

W rubryce Wydarzenia relacje z obchodów  115-lecia jedynego w Polsce pomnika Marcina Lutra w Bielsku-Białej oraz  z wprowadzenia w urzędowanie nowych proboszczów  w Goleszowie i Żorach. Ponadto felietony Henryka Dominka o szczęściu, ks. Marka Jerzego Uglorza o męstwie i ks. Jana Badury o szkole.

 

Zachęcamy do lektury i prenumeraty – tradycyjnej oraz w formacie pdf. Przypominamy, że jeszcze do końca 2015 r. „Zwiastun Ewangelicki” można zaprenumerować w parafiach od dowolnego miesiąca. Szczegóły na stronie 3. w wydaniu papierowym oraz na www.zwiastun.pl w zakładce ZE 2015.