english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Idąc na cały świat

Tydzień Dobrej Nowiny w Mikołowie

20.07.2013

Tegoroczny Tydzień Dobrej Nowiny dla dzieci w Mikołowie przebiegał pod hasłem misji. 


Idąc na cały świat

Codziennie przychodziło do nas około dwadzieścioro dzieci. Poranek zaczynaliśmy śpiewem, modlitwą oraz lekcją o misjonarzach, którzy wypełniając polecenie Jezusa poszli na cały świat, aby zwiastować Ewangelię.

 

Czerpaliśmy z nich wzór, aby w wakacyjny czas w atrakcyjny sposób za apostolskim przykładem przyjąć prawdy o Bogu, by stać się także dobrymi apostołami Pana Jezusa. Każdego dnia poznawaliśmy cechę idealnego misjonarza, które kryją się pod słowem "MISJA" - Misjonarz "Miłuje" Boga ponad wszystko,"Inwestuje" w siebie studiując Boże Słowo, "Służy" wszystkim ludziom, "Jedzie" dokądkolwiek Bóg go pośle, "Autentycznie" polega na Bogu.  

 

Każdego dnia dzieliliśmy się na trzy grupy. Prowadzące ze szkółki niedzielnej  Iza i Edyta opowiadały nam historię biblijną. Uczyliśmy  się wersetów, a także braliśmy udział w niepowtarzalnej wyprawie po całym świecie. Poznaliśmy kulturę Malty, Indii, Sudanu, Jamajki i Australii, a także najbardziej tradycyjne potrawy, stroje oraz kilka niezwykłych miejsc, w które „przemieszczaliśmy” się różnymi środkami lokomocji.

 

Prace plastyczne, kolorowanki, karty pracy i zabawy na podwórku były nieodłączną częścią każdego dnia. Po zakończeniu programu odbywał się konkurs, w którym dzieci wykazywały się zdobytą wiedzą. Przed wyjściem na halę na zajęcia sportowe zjadaliśmy obiad, aby mieć dużo siły i energii na rozgrywki sportowe. Jednego dnia pojechaliśmy na bardzo wycieczkę do Muzeum Energetyki do Łazisk Górnych.

 

W ostatnim dniu naszej wakacyjnej wyprawy odwiedzili nas autentyczni misjonarze - Mariola i Roman Fengerowie z CME, którzy opowiedzieli nam jak wygląda praca misjonarza dzieląc się swoimi doświadczeniami z misji.

 

Uczestnicy Tygodnia Dobrej Nowiny w Mikołowie