english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

II Koncert Kolęd w Kościele księżnej Zofii

Kolędowanie w Pokoju

05.01.2013

5 stycznia 2013 roku do parafii w Pokoju zawitała Diecezjalna Orkiestra Dęta Diecezji Cieszyńskiej pod batutą Adama Pasternego.


II Koncert Kolęd w Kościele księżnej Zofii

Orkiestra dotarła do parafii przed południem, gdzie najpierw posiliła się przy stołach, by potem wyruszyć na zwiedzanie Pokoju. Goście wysłuchali historii miejscowości, wygłoszonej przez pastorową Katarzynę Kowalską, a następnie wraz z ks. Eneaszem Kowalskim i pastorową oraz jedną z radnych parafii, Renatą Barabosz, udali się do zabytkowego parku. Po powrocie ze spaceru wszyscy zaproszeni zostali na kawę, herbatę i ciasto, upieczone przez parafianki.

 
Po południu orkiestra zagrała koncert w ramach II Koncertu Kolęd w Kościele Zofii w Pokoju. Koncert składał się z dwóch części - w pierwszej artyści zagrali tradycyjne kolędy i pastorałki polskie, w drugiej zaś piosenki świąteczne oraz kolędy z całego świata w nowoczesnej aranżacji. Na koncert przybyli nie tylko parafianie z Pokoju i Lubieni, ale i wielu mieszkańców miejscowości. Swoją obecnością zaszczyciły nas również władze gminy z wójt gminy Pokój, Barbarą Zając na czele.

 
Pierwszy taki koncert w Pokoju odbył się 6 stycznia 2012 r., a wystąpiły wtedy Zespół Dzwonków oraz 20+ ze Skoczowa.

 

 ***

 

Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli i zapraszamy na kolejne koncerty do Pokoju.
 
Więcej zdjęć w Galerii.