english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

II Śląski Ekumeniczny Tydzień Biblii

Nabożeństwa, wykłady, konkurs

07.10.2013

Przed nami kolejny "Śląski Ekumeniczny Tydzień Biblii", który odbędzie w dniach 7-13 października. Motto tegorocznego "święta Biblii stanowi werset wyjęty z Listu do Hebrajczyków: "Nie mamy tu przecież trwałego miasta, ale poszukujemy przyszłego".


II Śląski Ekumeniczny Tydzień Biblii

Tegoroczny tydzień Biblii rozpocznie się w poniedziałek 7 października ekumenicznym nabożeństwem biblijnym w rzymskokatolickiej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ulicy Misjonarzy Oblatów w Katowicach, a zakończy w niedzielę 13 października Centralnym Ekumenicznym Nabożeństwem w ewangelickiej katedrze Zmartwychwstania Pańskiego. Homilie wygłosi ks. bp dr Andrzej Czaja z Opola.

 

Wcześniej odbędzie się także m.in. sympozjum w auli Parnassos w Bibliotece Śląskiej, podczas którego referaty wygłoszą ks. prof. dr hab. Józef Kozyra i ks. prof. dr hab. Marek Uglorz. Wystąpi ponadto "Wyższobramski Chór Kameralny" z Cieszyna. 

 

Organizatorzy zaplanowali również konkurs plastyczny z tematami opartymi na Starym Testamencie. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Katowicach (www.katowice.luteranie.pl).