english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Impulsy do dyskusji i działania

Zwiastun Ewangelicki nr 10.2014

25.05.2014

W najnowszym 10 numerze „Zwiastuna Ewangelickiego” rozpoczęto publikację nowego cyklu pt. Wizja przyszłości.


Impulsy do dyskusji i działania

W jego ramach biskup Kościoła Jerzy Samiec pisze o płaszczyznach życia kościelnego, którym w najbliższych latach powinniśmy poświęcić najwięcej uwagi. „Kościół nie może stać w miejscu, bo świat zacznie nam uciekać” – wyjaśnia biskup. Zachęca do dyskusji w różnych gremiach – także na łamach pisma – oraz do wspólnego wypracowania ocen, diagnoz i niezbędnych rozwiązań.

 

Jak nasze zaangażowanie wygląda w kontekście  luterańskiego dziedzictwa, czyli o tym, jak chrześcijanin  powinien funkcjonować w świecie – pisze w cyklu 500 lat Reformacji Jerzy Sojka, zgłębiając Lutrową naukę od dwóch regimentach – świeckim i duchowym.

 

Laureatkami tegorocznejNagrody im. ks. Leopolda Otto są m.in. wszystkie siostry diakonise, które przez dziesięciolecia pełniły służbę bliźniemu. Dziś nie zawsze potrafimy powiedzieć, gdzie działały. Tekst Magdaleny Legendź jest zachętą do zapisania w pamięci ich losów, „co może z kolei dać impuls do szukania współczesnego sposobu odrodzenia tej służby. Mimo wielu społecznych przemian, jest ona z pewnością potrzebna”.

 

Ponadto relacja z II Międzynarodowych Mistrzostw Młodzieży Ewangelickiej, które odbyły się w tym roku w Sycowie. Jak zawsze oczekiwane felietony: Henryka Dominika oraz ks. Jana Badury, który pisze o duchowych pożytkach płynących z jubileuszy konfirmacji.

 

Zapraszamy do lektury i prenumeraty – tradycyjnej i w formacie pdf. Szczegóły na www.zwiastun.pl w zakładce ZE 2014.