english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Inauguracja roku akademickiego w ChAT

Warszawa, 12 października 2015 r.

15.10.2015

W dniu 12 października 2015 roku w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie ks. prof. Bogusław Milerski, rektor uczelni, uroczyście zainaugurował nowy rok akademicki. 2015/2016. Na pierwszy rok teologii ewangelickiej przyjęto dziewięcioro luteran.   


Inauguracja roku akademickiego w ChAT

Rozpoczęto go nabożeństwem ekumenicznym, które tradycyjnie odprawili duchowni wyznań reprezentujących trzy sekcje teologiczne uczelni: ewangelicką, prawosławną i starokatolicką. Rozważanie biblijne wygłosił ks. dr Adrian Korczago z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.


Po nabożeństwie rozpoczęła się inauguracja roku akademickiego 2015/2016 na dwóch wydziałach: Teologicznym i Pedagogicznym Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. W uroczystości wziął udział m. in. bp Jerzy Samiec oraz inni zwierzchnicy Kościołów Polskiej Rady Ekumenicznej.

Inaugurację zaszczycili swoją obecnością rektorzy wielu uczelni warszawskich. Gościem uroczystości był b. prezydent Aleksander Kwaśniewski.

W roku akademickim 2015/2016 limit miejsc w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej został wyczerpany. Na pierwszy rok teologii ewangelickiej przyjęto dwie kobiety i siedmiu mężczyzn z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.  
 
Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie jest uczelnią ekumeniczną, kształcącą na wydziałach pedagogicznym i teologicznym. Jest także jedyną państwową uczelnią w Polsce kształcącą duchownych Kościołów chrześcijańskich (poza rzymskokatolickim) na poziomie akademickim – magisterskim i doktoranckim.

 

BIK