english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Inny adwent

Internet pomocny w oczekiwaniu

02.12.2013

Zachęcamy do głębszego przeżywania czasu adwentu. Na stronie internetowej innyadwent.cme.org.pl proponujemy, aby w tym czasie codziennie studiować Słowo Boże, modlić się, a także zapoznawać się z przygotowanymi przez Centrum Misji i Ewangelizacji tekstami i nagraniami, rozmawiać o Jezusie z innymi ludźmi.


Inny adwent

Czas adwentu możemy przeżywać indywidualnie, ale także w grupie. Zachęcamy do zorganizowania spotkania w swojej grupie domowej lub parafialnej, w cztery niedziele adwentu. Podczas spotkań można przestudiować teksty kazalne wyznaczone na daną niedzielę, posłuchać kazań, rozważań i rozmów. Na czas adwentu można także stworzyć grupę modlitewną i modlić się o konkretne osoby.

Może warto wraz z grupą spróbować odwiedzać w czasie adwentu innych ludzi? Odwiedziny w domach wybranych parafian, na przykład w tych, w których są dzieci, ludzie starsi czy osoby samotne łączymy z czytaniem i rozważaniem Słowa Bożego, ze śpiewem, ale także (w sobotę) z wykonywaniem przez grupę różnego rodzaju ozdób, którymi będą obdarowywani odwiedzani.

Na adwent proponujemy również działania w ramach projektu „Andrzej”. Swoją nazwę zawdzięcza on biblijnej postaci Andrzeja – brata Piotra. Andrzej był uczniem Jana Chrzciciela. Kiedy ten kazał pójść mu za Jezusem, Andrzej powiedział o tym wszystkim swojemu bratu, a potem przyprowadził go do Jezusa: Andrzej (...) spotkał najpierw Szymona, brata swego (...) i przyprowadził go do Jezusa (J 1,40-42).

Często zastanawiamy się jak zaprosić innych na nasze nabożeństwa, godziny biblijne, próby chóru i inne spotkania parafialne. Myślimy, jak znaleźć sposób na podzielenie się z innymi naszym świadectwem o Jezusie Chrystusie. W tym właśnie pomoże nam pięć kroków operacji „Andrzej”, ale również szczególny czas grudnia i oczekiwania na zbliżające się z każdym dniem święta Bożego Narodzenia. W jaki sposób przeżyjemy już same dni świąteczne zależy tylko od nas, od tego, jak się do nich przygotujemy.