english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Inny adwent

Inny, bo może być lepszy

28.11.2015

Święta Bożego Narodzenia nie zaczynają się pod koniec listopada, jak usiłuje o tym przekonać świat, zwłaszcza ten związany z handlem i usługami. Symbole adwentu, jeżeli w ogóle są, często stają się tylko zewnętrznym wyrazem, niezwiązanym z postawą serca. Święta Bożego Narodzenia obchodzimy 25 grudnia i jest to moment kulminacyjny specjalnego okresu oczekiwania, który poprzedza to wielkie wydarzenie – adwentu. Cztery tygodnie adwentu mogą być czasem duchowego wzrostu, aby Boże Narodzenie, jak ziarno zakiełkowało w nas i wydało owoce, uradowało nas, rozjaśniło od środka, jak światło w ciemności.


Inny adwent

Jak każdego dnia adwentu znaleźć czas i ochotę do duchowej refleksji? Niech pomocą będzie Słowo Boże i impulsy, które można znaleźć na www.innyadwent.pl.

 

„Inny adwent” – tak, wiele lat temu, Centrum Misji i Ewangelizacji nazwało akcję, którą prowadzi do dziś, by zachęcać do innego – własnego, duchowego adwentu, czasu oczekiwania i nadziei, czytania Biblii, przemyśleń, ale też otwarcia na innych ludzi. Można spotykać się w dotychczasowej grupie modlitewnej, można taką grupę na czas adwentu utworzyć, można wraz z adwentem zaprosić do swojej grupy nowe osoby. Przedświąteczne przygotowania, jak robienie ozdób czy pieczenie ciasteczek mogą być pomocnym urozmaiceniem takich spotkań, lecz niech pozostaną tylko dodatkiem, miłym i małym.

 

W tym roku na podstawie świeżo wydanej książki – „Modlitewnik kobiet”, czyli zbioru 366 modlitw na każdy dzień (napisanych przez 41 luterańskich teolożek) biblijne fragmenty do codziennych adwentowych rozważań wybrano właśnie na jej podstawie.   To 26 cytatów z Biblii, które być może pozwolą na chwilę zatrzymania i zastanowienia.

 

Strona www.innyadwent.pl oferuje także wypowiedzi osób (audio), które opowiadają o tym, jak przeżywały i przeżywają adwent, jak przygotowują się do Bożego Narodzenia oraz wybrane teksty z czasopisma „Warto”. Teksty te mogą stanowić punkt wyjścia do adwentowej refleksji i poszukiwania odpowiedzi na pytanie: Kim jest dla mnie Jezus Chrystus?

 

„Inny adwent” to także „Operacja Andrzej”, która wychodzi naprzeciw osobom poszukującym sposobów, by przyprowadzić do Jezusa innych ludzi. Adwent może być do tego doskonałą okazją!