english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Inny Adwent w Dzięgielowie

Rodzinne spotkania adwentowe

17.12.2012

Już od 7 lat w każdą niedzielę adwentową organizowane są w parafii w Dzięgielowie spotkania dla dzieci i rodziców pod nazwą "Inny Adwent".


Inny Adwent w Dzięgielowie

Spotkanie odbywają się w różnych domach parafian, na które są zapraszane szczególnie dzieci. Co roku jest przygotowywany i prowadzony specjalny program przez pastorową Ewę Londzin. W tym roku realizowany był temat "Wiele jest serc" .

 

Spotkania rozpoczynają się od wspólnego śpiewu, a w tym roku pieśnią przewodnią stały się słowa: "Wiele jest serc, które czekają na Ewangelię".

 

W czasie każdego spotkania jest rozważanie biblijne, nauka wersetu, rozmowy wspólne dzieci i dorosłych oraz zajęcia praktyczne, np. w tym roku, dzieci i uczestnicy spotkań, szyli kolorowe serca z materiału i robili serca, jako ozdoby świąteczne, z wieszaków. Spotkania zakończone były poczęstunkiem i rozmowami.

 

Adwent, to właśnie szczególny czas, aby zatrzymać się w biegu życia, jako rodzina domowa i parafialna i inaczej przygotowywać się na czas Bożego Narodzenia oraz na drugie przyjście Pana Kościoła Jezusa Chrystusa! Przecież rodzina, a szczególnie dzieci potrzebują czasu z Bogiem, dla Boga i w społeczności Kościoła.  Czuwajcie , razem jako zbór, jako dzieci i dorośli bo przyjście Pana jest bliskie i oby zastał nas czuwajacych oraz oczekujących na jego przyjście.

 

Jak za rok Pan Jezus jeszcze po swój Kościół nie przyjdzie, to znów się spotkamy w dziegielowskiej parafii na "Innym Adwencie". Maranatta !

 

ks. Marek Londzin

Diecezja Cieszyńska

więcej zdjęć:: Galeria