english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Instytut Pastoralny w Legnicy

Kolejne spotkanie wikariuszy i praktykantów

30.06.2014

W dniach 25-30 czerwca odbyła się w Legnicy sesja dokształcająca w ramach Instytutu Pastoralnego. 


Instytut Pastoralny w Legnicy

Podczas instytutu odbywającego się w Legnicy wikariusze i praktykanci Kościoła poszerzali swoją wiedzę m.in. na temat możliwości pozyskiwania środków publicznych i prowadzenia księgowości parafialnej. Jeden dzień w trakcie sesji był poświęcony zagadnieniom związanym z Sakramentem Chrztu Świętego.

 

Uczestnicy odwiedzili parafie w Lubaniu, Wałbrzychu i Jaworze, a także udali się do miasteczka Herrnhut w Niemczech, gdzie powstaje wydawana każdego roku Losungen, książka z wersetami biblijnymi na każdy dzień, znana w Polsce jako „Z Biblią na co dzień”.  

 

Podczas tej sesji Instytutu Pastoralnego wykładowcami byli bp Ryszard Bogusz, zwierzchnik Diecezji Wrocławskiej, ks. dr Adrian Korczago, dyrektor instytutu, a także radca Bożena Polak, ks. radca Waldemar Pytel z żoną Bożeną Pytel, ks. dr hab. Marek Uglorz, ks. Sebastian Kozieł oraz licencjonowany księgowy Arkadiusz Follert i duchowni odwiedzanych parafii.  

 

Instytut Pastoralny jest powołany przez Kościół do prowadzenia szkolenia oraz tworzenia płaszczyzny rozwoju pastoralnego ewangelickich duchownych oraz osób przygotowujących się do służby w Kościele w urzędzie duchownego. Kolejną sesję zaplanowano na luty 2015 r. w Krakowie. 


Więcej zdjęć i informacji na stronie Instytutu Pastoralnego >>