english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Integracja w Centrum Luterańskim

Udana wycieczka Diakoni Wang do Warszawy

13.07.2013

Klub Integracyjny i Środowiskowy z Karpacza w Centrum Luterańskim w Warszawie.


Integracja w Centrum Luterańskim

W dniach 2 – 4 lipca 2013 r. Klub Integracyjny z Karpacza był na wycieczce w Warszawie. My - niepełnosprawni wraz z naszymi opiekunami bardzo przeżywaliśmy ten wyjazd i mieliśmy obawy, czy podołamy, ale wszystko się udało. Mieszkaliśmy w dostosowanym do osób niepełnosprawnych Centrum Luterańskim niedaleko Starego Miasta. Pokoje były wygodne z łazienkami. Mieliśmy też do dyspozycji kuchnię. Rozmowy podczas przygotowywania i spożywania wspólnych posiłków były bardzo sympatyczne. Zwiedzanie było intensywne, aby maksymalnie wykorzystać pobyt.

 

W ciągu niecałych 3 dni zwiedziliśmy Zamek Królewski, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik i cmentarz Powązki. Byliśmy też przy Grobie Nieznanego Żołnierza, a po pięknym Starym Mieście spacerowaliśmy w dzień i wieczorem. Pogoda nam dopisywała, więc mogliśmy dużo chodzić po stolicy, dzięki czemu sporo widzieliśmy. Wycieczka była tak wspaniała, iż mimo zmęczenia nie chciało nam się wracać do domu.

 

Iwona Gucwa

 

*** 

 

W dniach 2-4.07  wraz z grupą osób niepełnosprawnych prowadzona przez parafię Wang odbyła się wycieczka do Warszawy. Wycieczka miała wymiar ze wszech miar integracyjny. Młodzież z prowadzonego przez parafię Klubu Środowiskowego udała się na zwiedzanie stolicy. Odwiedziliśmy te same miejsca, co grupa integracyjna, tylko w nieco innym tempie. Żyliśmy bardzo szybko i intensywnie.

 

Mieszkaliśmy w Centrum Luterańskim w apartamencie - młodzież wraz z wychowawcą. Młodzież zachowywała się tak, że mogłaby dawać przykład dobrego wychowania. Zwiedzaliśmy stolicę w dzień i w nocy. Warszawa była w zasięgu ręki. Rynek i Zamek Królewski robiły ogromne wrażenie. Wycieczka odbyła się dzięki dofinansowaniu przez Urząd Miasta Karpacza oraz Parafię Ewangelicko-Augsburską Wang.

 

Edyta Kociatkiewicz