english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

International Camp Counselor Program

Zaproszenie do programu dla opiekunów wśród dzieci w USA

09.01.2019

Rusza kolejna edycja programu „International Camp Counselor”  Kościoła Ewangelicko-Luterańskiego w Stanach Zjednoczonych (ELCA).  


International Camp Counselor Program

ELCA zaprasza dwie młode osoby do USA, chętne zaopiekować się dziećmi w trakcie obozów wakacyjnych.

Wymagania: 
- wiek od 18 do 30 lat;
- gotowość do wyjazdu w terminie od 22 maja do 14 sierpnia 2019 r.; 
- status ucznia/studenta lub osoby zatrudnionej (nie może to być osoba bezrobotna);
- dobra znajomość języka angielskiego;
- zaangażowanie w pracy parafialnej (najlepiej w pracy z dziećmi). 

Do zadań opiekunki/opiekuna będzie należało m.in. prowadzenie godzin biblijnych, pomoc w przygotowywaniu nabożeństw oraz organizowanie wypoczynku dzieciom w wieku od 8 do 14 lat. 

Organizatorzy zapewniają: kieszonkowe w wys. 45 USD tygodniowo, zakwaterowanie i wyżywienie oraz pokrycie kosztów: podróży, ubezpieczenia, 2 dniowego programu przygotowawczego oraz 4 dniowego podsumowania na zakończenie pobytu.  

Osoby wytypowane do programu są zobowiązane do pokrycia kosztów związanych z uzyskaniem wizy i kosztów podróży na lotnisko w kraju. W przypadku odmowy uzyskania wizy nie zwraca się poniesionych kosztów. 

Zgłoszenia proszę kierować na adres: anna.wrzesinska@luteranie.pl do dnia 31 stycznia 2019 r. W zgłoszeniu (nomination form) proszę wypełnić tylko pierwszą stronę, która dot. danych osobowych, a na drugiej stronie wpisać preferowane lotnisko. Status zgłoszenia (Primary, czy Substitute) zostanie ustalony po przeprowadzeniu rozmowy kwalifikacyjnej. 
Do zgłoszenia powinna być dołączona opinia proboszcza, która powinna zawierać informację na temat zaangażowania kandydatki/kandydata w pracy parafialnej, w tym, w szczególności, w pracy z dziećmi. 

Jednocześnie informujemy, że z wytypowanymi osobami zostanie przeprowadzona telefonicznie rozmowa kwalifikacyjna, która potwierdzi ich znajomość języka angielskiego oraz motywację do wyjazdu. Biuro zastrzega sobie też prawo do wyboru osoby, która pojedzie do USA. Decyzja będzie uzależniona od przesłanych opinii oraz wyników rozmowy kwalifikacyjnej.  

formularz zgłoszeniowy

Opinie uczestniczki programu: 

Udział w tym programie był dla mnie niesamowitym przeżyciem. Był to okres najintensywniejszego rozwoju jakiego miałam dotychczas okazję doświadczyć. Jestem wdzięczna za to, że mogłam wziąć w nim udział.
 
Na co dzień pracuję z dziećmi jako wolontariuszka, więc praca jako kadra na obozie przez całe 2 miesiące była dla mnie możliwością do zdobycia nowego praktycznego doświadczenia w pracy z dziećmi. 
 
Oprócz tego mogłam wykorzystać umiejętność posługiwania się językiem angielskim w praktyce i jeszcze bardziej go podszkolić. Dzięki temu jestem teraz pewna siebie podczas  prezentacji czy oficjalnych konwersacji przeprowadzanych w języku angielskim.
 
Wyjazd także ugruntował i wzmocnił moją wiarę. Nauczyłam się również jak mogę dzielić się nią z innymi, szczególnie z dziećmi. 
 
Na obozie poznałam niesamowitych i wspierających się wzajemnie ludzi. Przyjaźnie i znajomości, które zawarłam w wakacje dalej trwają. Nigdy nie zapomnę tych szczerych i długich rozmów z innymi członkami kadry w środku nocy, które miały miejsce praktycznie codziennie, mimo niemałego zmęczenia. Podczas pobytu w Stanach miałam okazję spróbować wielu rzeczy, których nie miałam okazji zrobić wcześniej np. wspinaczka, obserwacja nocnego nieba z użyciem profesjonalnego sprzętu, spływy kajakowe w przepięknych miejscach i wiele innych. 
 
Nie jestem w stanie wyrazić słowami mojej wdzięczności za takie doświadczenie. Bardzo wiele wyniosłam z tego stosunkowo niedługiego wyjazdu. Dzięki niemu poznałam swoje mocne i słabe strony, a także nabyłam wiele przydatnych umiejętności. (Marta)