english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

IV Diecezjalny Turniej Piłki Nożnej w Mikołajkach

Świąteczne zmagania na Mazurach

03.01.2018

28 grudnia w Mikołajkach odbyła się kolejna edycja świątecznego turnieju piłki nożnej Diecezji Mazurskiej.


IV Diecezjalny Turniej Piłki Nożnej w Mikołajkach

Już po raz czwarty parafia w Mikołajkach gościła uczestników diecezjalnego turnieju piłki nożnej. Doroczne zawody gromadzą coraz więcej uczestników i kibiców. W tym roku gościliśmy ekipy seniorskie z Giżycka, Nidzicy, Mikołajek, Szczytna oraz połączony zespół Mazur Zachodnich, złożony z parafii Ostróda-Olsztynek-Kętrzyn. W rozgrywkach wzięła udział również dwa zespoły juniorskie z Giżycka i Szczytna.

 

Początkowo drużyny rozegrały mecze systemem „każdy z każdym”. Etap ten zakończył się zwycięstwem Mikołajek, które były w tym roku obrońcą tytułu. W ostatnim meczu pokonały zespół Mazur Zachodnich 1:0. W rundzie finałowej zespoły z 1 i 2 miejsca zagrały o złoto, a drużyny 3 i 4 o brąz. W meczu o trzecie miejsce lepsza okazała się drużyna z Nidzicy, ogrywając Szczytno. W finale natomiast rewanż na Mikołajkach wzięły Mazury Zachodnie, wygrywając również 1:0 i to po rzucie karnym. Tym samym w klasyfikacji wszechczasów turnieju drużyna Mazur Zachodnich ma na swoim koncie trzy zwycięstwa, jedno pozostaje w rękach Mikołajek.

 

W zaciętym pojedynku drużyn juniorskich Szczytno okazało się lepsze od Giżycka wygrywając po dogrywce 5-4.

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i organizatorom zawodów. Już dziś zapraszamy za rok. Tym razem po raz pierwszy do… Nidzicy!

Tabela grupowa seniorów

Drużyna/punkty/bramki

1.Mikołajki 10 14:3

2.Mazury Zachodnie 9 10:4

3.Nidzica 7 13:7

4.Szczytno 3 6:16

5.Giżycko 0 2:15

 

Mecz o 3. miejsce

Szczytno – Nidzica 2:5

Mecz o 1. miejsce

Mazury Zachodnie – Mikołajki 1:0

 

Zdjęcia: Artur Sakowicz