english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Jak Bóg szuka człowieka, jak człowiek szuka Boga

W lipcowym podwójnym numerze Zwiastuna Ewangelickiego

17.07.2015

Podwójny, jak co roku w okresie wakacyjnym „Zwiastun Ewangelicki” nr 13-14 przynosi na 52 stronach kilka ważnych tematów. 


Jak Bóg szuka człowieka, jak człowiek szuka Boga

Podczas soboru w Konstancji, 600 lat temu, 6 lipca 1415 r. spalono na stosie prekursora Reformacji, czeskiego teologa i kaznodzieję Jana Husa. Warto się przyjrzeć bliżej jego postaci, gdyż wiele elementów biografii Husa, odnajdujemy w życiorysie Marcina Lutra, choć obydwu świadków Chrystusa dzieli niemal 100 lat – zachęca bp Marcin Hintz. Z kolei ks. Waldemar Wunsz w tekście Jan Hus w ikonografii przybliża bogactwo powstałych przez wieki wizerunków i ciągle żywą pamięć o Mistrzu Janie. Jak bowiem wyjaśnia w swym felietonie Henryk Dominik: Jan Hus zginął, ale nie jego dzieło, bo nie można spalić idei wyrosłej z Ewangelii.

 

Z terapeutą uzależnień ks. Bogdanem Wawrzeczką rozmawiamy o alkoholizmie i wychodzeniu z nałogu: Alkoholizm to choroba zakłamania, a dotknięty nią kłamie sobie i innym. Czynny alkoholik widzi świat i siebie w sposób daleko odbiegający od rzeczywistości.

 

W rubryce Zbliżenia Agnieszka Godfrejów-Tarnogórska zastanawia się czy dla chrześcijan Stary Testament powinien mieć jeszcze znaczenie, a ks. Tomasz Bujok zabiera czytelników na wakacyjną wyprawę śladami apostoła Pawła do Efezu.

 

Ponadto relacje z: Ogólnopolskiej Konferencji Duchownych w Mikołajkach, Ewangelickich Dni Kościoła w Stuttgarcie i konferencji Schweitzerowskiej w Bielsku-Białej oraz kolejna porcja zdjęć tegorocznych konfirmantów.

 

Zachęcamy do lektury i prenumeraty – tradycyjnej oraz w formacie pdf. Przypominamy, że w parafiach „Zwiastun Ewangelicki” można zaprenumerować od dowolnego miesiąca do końca 2015 r. Szczegóły na stronie 3. w wydaniu papierowym oraz na www.zwiastun.pl w zakładce ZE 2015.