english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Jak można zacząć się zmieniać?

Spróbuj 12 kroków

18.08.2015

24 sierpnia w Węgrowie rozpoczną się rekolekcje oparte na programie "12 kroków". Będą połączone ze studiowaniem Słowa Bożego, modlitwą i elementami arteterapii, w otoczeniu i w kontakcie z przyrodą. Zostały przygotowane dla każdej osoby, która przechodzi w swoim życiu różne trudności lub chce pogłębić swoją duchowość.


Jak można zacząć się zmieniać?

Początki programu "12 kroków" sięgają Grup Oxfordzkich, założonych przez Franka Buchmana - amerykańskiego luteranina szwajcarskiego pochodzenia oraz prac Carla Junga. Z "12 kroków" korzysta wiele wspólnot samopomocowych, np. AA, DDA i Al-Anon, bywa też częścią programów terapeutycznych, takich jak Minnesota, którego elementy używane są m.in. w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

W Węgrowie rekolekcje oparte na programie "12 kroków" poprowadzą ks. Bogdan Wawrzeczko (terapeuta uzależnień w procesie certyfikacji, doradca psychologiczno-pastoralny, członek Towarzystwa Poradnictwa i Psychologii Pastoralnej w Polsce) oraz Aniela Wawrzeczko (terapeuta uzależnień w procesie kształcenia, teolog, arteterapeuta, doradca psychologiczno-pastoralny, członek Towarzystwa Poradnictwa i Psychologii Pastoralnej w Polsce).

Zainteresowanych udziałem prosimy o kontakt pod numerem tel. 796 535 590 lub poprzez adres mailowy: sarepta@luteranie.pl. Zaprasza parafia ewangelicko-augsburska w Węgrowie oraz Centrum Misji i Ewangelizacji. Koszt: 500 zł, w tym materiały, posiłki i noclegi.

Rekolekcje zakończą się 30 sierpnia.


Dodatkowe informacje TUTAJ