english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Jak obchodzimy urodziny Bożego Syna

Do refleksji zachęca nowy Zwiastun Ewangelicki

10.12.2016

Jak współcześnie przeżywamy adwent i pamiątkę Narodzenia Pańskiego, zastanawiają się autorzy „Zwiastuna Ewangelickiego” 23/2016.  


Jak obchodzimy urodziny Bożego Syna

Czy jest miejsce dla Solenizanta w naszych domach, rodzinach i przy naszych świątecznych stołach? – pyta diakon Małgorzata Gaś, a rozważając Słowo Boże ks. Łukasz Stachelek zachęca: Przygotujmy prezent dla Niego. Do duchowej aktywności zachęca ks. Waldemar Gabryś, a o znaczeniu radości, na kanwie spotkania Marii z Elżbietą, pisze ks. Leszek Czyż.

 

Jeśli mowa o świątecznych prezentach, zwłaszcza takich, jak kawa czy czekolada, warto zapoznać się z ideą ruchu Sprawiedliwego Handlu, o której w artykule Magdaleny Legendź mówi Zbigniew Szalbot z parafii w Toruniu, członek zarządu Fundacji „Koalicja Sprawiedliwego Handlu”: Uważam, że praca jest błogosławieństwem, a nie przekleństwem i warto wspierać tych, którzy z pracy własnych rąk chcą utrzymywać rodziny i rozwijać się.

 

Ponadto w rubryce 500 lat Reformacji Jerzy Sojka pisze o Reformacji w Niderlandach, a w rozmowie z ks. Łukaszem Ostruszką archiwistka Danuta Szczypka opowiada o inicjatywie uporządkowania parafialnego archiwum w Wiśle, podjętej z okazji jubileuszowego roku 2017. 

 

W Wydarzeniach odnotowano, że kolejne dwa sejmiki wojewódzkie – dolnośląski oraz warmińsko-mazurski uhonorowały dorobek miejscowych ewangelików oraz jubileusz odnowy Kościoła ustanawiając przyszły rok Rokiem Reformacji.

 

Zachęcamy do prenumeraty na rok 2017 oraz do lektury – tradycyjnej i w formacie pdf. Przypominamy, że w parafiach „Zwiastun Ewangelicki” można zaprenumerować od dowolnego miesiąca do końca 2017 r. Szczegóły na www.zwiastun.plw zakładce ZE 2017.