english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Jak spożytkować jubileuszowe obchody

Pytają autorzy „Zwiastuna Ewangelickiego

27.09.2017

Większa część roku jubileuszowego  już za nami, dlatego w najnowszym „Zwiastunie Ewangelickim” 18/2017 sporo miejsca poświęcone zostało temu tematowi. 


Jak spożytkować jubileuszowe obchody

W roku jubileuszu Reformacji warto (…)  zastanowić się, jak spożytkować wszystko, co zostało przypomniane i współcześnie przeżyte. Jubileusze mogą być bowiem dla Kościoła wielkim błogosławieństwem – pisze ks. Jan Badura.

 

O tym, jak  niektórzy realizują w swoim życiu reformacyjną zasadę sola Scriptura – tylko Pismo, pisze Marek Cieślar przypominając, jak działa Szkoła Biblijna w Dzięgielowie.

 

Magdalena Legendź prezentuje bogactwo wystawy poświeconej dziejom i dorobkowi ewangelików na obszarze dawnego bielskiego państwa stanowego, przygotowanej przez muzeum w Bielsku-Białej. Bogdan Zeler zaprasza z kolei na jedną z wielu wystaw do Wittenbergi, zatytułowaną 95 skarbów, 95 ludzi pokazującej zarówno spuściznę materialną, jak i kontynuatorów myśli reformacyjnej.

 

Wyprawę przez Europę reformacyjnym wartburgiem i udział w charytatywnym rajdzie relacjonują ks. Marek Michalik,ks. Łukasz Stachelek,Tomasz Marek i Bogusław Pękała, a reformacyjne i marynistyczne propozycje dla młodzieży opisuje ks. Wojciech Froehlich.

 

Ponadto blok mazurski: Henryk Dominik wspomina niedawno zmarłego Erwina Kruka, a Rejnold Kuchn  przybliża zagadnienia związane z  rozwojem polskiej mowy i walką o jej przetrwanie na tym terenie.

 

Dla wszystkich zainteresowanych – program Centralnych Obchodów Jubileuszu Reformacji, które odbędą się w Warszawie w dniach 26-29 października br.

 

Zachęcamy do prenumeraty na pozostałe miesiące roku 2017 oraz do lektury – w wydaniu papierowym lub w formacie pdf. Przypominamy, żew parafiach „Zwiastun Ewangelicki” można zaprenumerować od dowolnego miesiąca do końca 2017 r. Szczegóły na www.zwiastun.pl w zakładce ZE 2017.