english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Jak ważny jest dla nas krzyż Chrystusa?

Nowy numer Zwiastuna Ewangelickiego

26.09.2018

Nowy „Zwiastun Ewangelicki” nr 18/2018  koncentruje się na temacie krzyża Chrystusa.


Jak ważny jest dla nas krzyż Chrystusa?

Jak ważny jest dla nas krzyż Chrystusa?

Nowy „Zwiastun Ewangelicki” nr 18/2018  koncentruje się na temacie krzyża Chrystusa. Co znaczy dla nas znak krzyża, gdy się nim żegnamy w domu lub w kościele? Pisze o tym ks. Łukasz Gaś.  Z czym nam się krzyż kojarzy, gdy na przykład patrzymy na wizerunki Ukrzyżowanego, czy jego belki mogą pełnić funkcję mostu? – zastanawia się z kolei ks. Karol Macura.

Jesienią lubimy podjadać przysmaki przywiezione z wakacji – daktyle, figi, oliwki. Ich urodzaj w biblijnych czasach  gwarantował przeżycie – pisze o tym Tomasz Beczała. 

Co zrobić, żeby wieść udane, spełnione życie, wyjawia Hanna Witt-Paszta w rozmowie z Magdaleną Legendź. Swoimi doświadczeniami na ten temat dzieli się też Bronisław Sztuchlik.

W cyklu  Ewangelicy – Niepodległej Renata Czyż przybliża  ewangelickie publikacje, które na Śląsku Cieszyńskim przygotowywały grunt dla  religijnej i narodowej wolności.

Kolejne osoby dzielą się  swymi przeżyciami W drodze do ewangelickiego Kościoła. Z perspektywy duchownego pisze o tym procesie i ks. Roman Pracki z Krakowa.

Zapraszamy do lektury – tradycyjnej lub w formacie pdf oraz do prenumeraty na rok 2018.
Cena pozostaje bez zmian.

Przypominamy, że w parafiach „Zwiastun Ewangelicki” można zaprenumerować od dowolnego miesiąca do końca 2018 r.

Szczegóły na www.zwiastun.pl w zakładce ZE 2018.