english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Jak żyć dla siebie i innych

Rozważania autorów nowego Zwiastuna Ewangelickiego

31.01.2016

Jak spędzamy czas naszego życia? Niektórzy mnożą sukcesy, wkładając w to wiele wysiłku. My mamy nieporównywalnie większy cel – zbawienie, życie wieczne – przypomina ks. Andrzej Dyczek w swoim rozważaniu w „Zwiastunie Ewangelickim” 2/2016. 


Jak żyć dla siebie i innych

Dążąc do tego celu powinniśmy wziąć odpowiedzialność za wszelkie nasze działania: te dobre i te złe – dodaje ks. Michał Makula i zapewnia, że na tej drodze Bóg nie pozostawia nas samych sobie. A zatem: jaki jest cel mojego życia i największa wartość? (…) Czas ma sens wtedy, gdy dzielę go z drugim człowiekiem. To jest według mnie miłość – podsumowuje ks. Sławomir Sikora.

W Roku Kościoła kolejne teksty na związane z tym tematy. Ks. Marcin Brzóska prezentuje ewangelicką naukę o Kościele, ks. Piotr Gaś przypomina, że Kościół to wspólnota, która żyje dla innych i służy innym przez swoich członków, a Henryk Dominik zwraca uwagę, że chrześcijaństwo jest nie tylko piękną nauką Jezusa i apostołów, ale także układem społecznym.

Podobnie jak w poprzednim numerze kontynuowany jest ważny, związany z funkcjonowaniem Kościoła temat – ordynacja kobiet na księży. Chciałbym odmitologizować ordynację kobiet  – pisze w artykule Czas na zmianę biskup Kościoła Jerzy Samiec i zachęca do zadawania mu pytań, na które odpowie na łamach pisma.

Dla odpoczynku na wyprawę do Finlandii zaprasza ks. Karol Macura, który zajmująco opowiada o współczesnej architekturze sakralnej w tym luterańskim kraju.

Ponadto relacja z diecezjalnego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego Sola Scriptura 2015/2016, który się odbył w 6 miastach, ostatnia część prac zwycięzców w Reformacyjnym Konkursie Plastycznym oraz wyniki ogłoszonego w diecezji cieszyńskiej konkursu Mój kalendarz adwentowy.

Zachęcamy do lektury i prenumeraty na 2016 rok – tradycyjnej oraz w formacie pdf. CENA prenumeraty za pośrednictwem parafii  pozostaje BEZ ZMIAN.  Przypominamy, że w parafiach „Zwiastun Ewangelicki” można zaprenumerować od dowolnego miesiąca do końca 2016 r. Szczegóły na stronie 3. w wydaniu papierowym oraz na www.zwiastun.pl w zakładce ZE 2016.