english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Jan Krenz doktorem honoris causa

Uhonorowanie ewangelickiego kompozytora i dyrygenta

06.07.2018

Jan Krenz – światowej sławy artysta należący do grona najwybitniejszych polskich dyrygentów okresu powojennego – otrzymał tytuł doktora honoris causa Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. 


Jan Krenz doktorem honoris causa

W ten sposób łódzka Akademia uhonorowała jednego ze swoich najwybitniejszych absolwentów, wyrażając wdzięczność i uznanie za ogromny dorobek dyrygencki i kompozytorski. 14 lipca artysta będzie świętował 92. urodziny.

27 czerwca 2018 r. Senat Akademii Muzycznej w Łodzi podjął uchwałę o nadaniu Janowi Krenzowi honorowego tytułu doktora, a przekazanie aktu promocyjnego Maestro Krenzowi nastąpiło 3 lipca. Promotor doktoratu prof. Zygmunt Krauze w swojej laudacji zaprezentował artystyczne dokonania Doktora na estradach całego świata, dziękując jednocześnie w imieniu wszystkich słuchaczy „za jego niezapomniane muzyczne kreacje, za to, że dał nam muzykę, która porusza i czyni dobro”.

Jan Krenz, w Roku Reformacji, wszedł w skład Komitetu Honorowego obchodów 500 lat Reformacji, powołanego przez Biskupa Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP ks. Jerzego Samca.