english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Jesienne Warto o sytuacjach

O wydarzeniach, które potrafią zmienić życie człowieka

09.10.2013

Zapraszamy do lektury i zakupu czasopisma "Warto", a wraz z nim do refleksji na temat własnych zwyczajnych i niezwyczajnych sytuacji życiowych.


Jesienne Warto o sytuacjach

Najnowszy numer czasopisma o relacjach i duchowości „Warto”, poświęcony jest sytuacjom ważnym i mniej ważnym, wstrząsającym i zabawnym – wszystkim tym, które potrafią zmienić życie człowieka.
 
„Życie nieustannie nas zmienia. Najczęściej jednak tego nie zauważamy. Świadome uchwycenie takich momentów może nam wiele dać, powiedzieć o nas samych, obnażyć prawdę, pokazać kierunek, przede wszystkim zaś skłonić do refleksji. Takimi uchwyconymi momentami są artykuły, które autorzy-wolontariusze Wydawnictwa WARTO napisali do trzeciego w tym roku numeru, poświęconego sytuacjom, które zmieniają życie człowieka” (z recenzji radiowej audycji „Po prostu”).
 
Wśród autorów tego numeru znaleźli się m.in. Przemek Hewelt, który dzieli się swoimi doświadczeniami życia poza granicami Polski; Danuta Mendroch, która wraca wspomnieniami do dzieciństwa; ks. Wojciech Pracki, który zdobycie prawa jazdy kojarzy z sytuacjami obyczajowymi czy Stanisław Malinowski, dla którego najważniejszą sytuacją życiową były… własne narodziny! A Anna Iskrzycka w „Nieprzypadkowej podróży” o awarii samochodu podczas długiej drogi pisze tak: „Teraz, gdy przypominam sobie tamto wydarzenie, nadal utwierdzam się w przekonaniu, że w życiu z Bogiem nie ma przypadków. Wszystko dzieje się zgodnie z Jego wolą, bo On patrzy szerzej i widzi dalej.”