english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Jubileuszowe Święto Reformacji w Ustroniu

31 października 2017 r.

31.10.2017

Uroczyste nabożeństwo, tort reformacyjny, piknik oraz multimedialny pokaz laserowy to tylko niektóre z atrakcji obchodów Święta Reformacji w ustrońskiej parafii ewangelickiej.


Jubileuszowe Święto Reformacji w Ustroniu

31 października 2017 r. ustroniacy hucznie obchodzili Święto Reformacji. O godz. 17:00 odbyło się uroczyste nabożeństwo z udziałem Diecezjalnej Orkiestry Dętej, Ustrońskiego Chóru Ewangelickiego, Chóru Polana - Dobka oraz zespołu „Joy”. Kazanie wygłosił proboszcz parafii ks. Piotr Wowry, w którym wskazywał na ciągłą potrzebę głoszenia Ewangelii Chrystusowej, tej samej którą niejako odkrył na nowo i szerzył wokoło ks. Marcin Luter. Każdy z uczestników nabożeństwa otrzymał pamiątkę w postaci wisiorka lub breloka z „Różą Lutra” – czyli herbem stworzonym przez naszego reformatora. Frekwencja przewyższyła nasze oczekiwania i Kościół ap. Jakuba Starszego w Ustroniu wypełnił się po brzegi.

 

Po nabożeństwie odbył się piknik reformacyjny na którym nie zabrakło ciepłych posiłków, a przede wszystkim jubileuszowego tortu dla ponad 1.200 osób. Na placu kościelnym znajdowały się także stanowiska z literaturą religijna oraz wyrobami rzemieślniczymi naszych parafian.


Zwieńczeniem obchodów święta był multimedialny pokaz laserowy, przedstawiający historię chrześcijaństwa, reformacji oraz ustrońskiej parafii.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Jubileuszowego Święta Reformacji, wszystkim przybyłym za stworzenie prawdziwej wspólnoty wierzących w Jezusa Chrystusa, a przede wszystkim Panu Bogu za wszelkie błogosławieństwa, którymi nas obdarza.