english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Już po raz dziesiąty!

Tydzień Ewangelizacyjny w Zelowie 19-26 lipca

17.07.2015

Zelowski Tydzień zaczyna się 19 lipca w niedzielę, ale już w sobotę zapraszamy do wspólnoty mężczyzn. Proponujemy panom wspólne śniadanie, jako pretekst do spotkania, rozmowy, modlitwy i studium Biblii.


Już po raz dziesiąty!

Niedziela w Zelowie (19 lipca) organizowana jest pod hasłem „Święto Kościoła w środku Polski”. To dzień, w którym spotykamy się na nabożeństwie z Wieczerzą Pańską, ale także pierwszy dzień stałych punktów programu, które na Tygodniu będą aż do jego zakończenia. Są to seminaria i Koncerty z newsem. Tym razem „nowiną” dzielić będzie się ks. Henryk Mach, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Bielsku-Białej, z powołania i pasji ewangelista, zagorzały motocyklista, mąż, ojciec i dziadek, który od razu chce słuchaczy przekonać, do tego, że „Jest ktoś, kto wie, co przeżywasz i widzi twoje problemy”, jak głosi tytuł jego wystąpienia. Od poniedziałku do niedzieli (19-25 lipca) ks. Henryka Macha będzie można posłuchać codziennie w trakcie koncertów, które zawsze będą rozpoczynać się o godz. 19.00.

 

Wśród wykonawców muzycznych w tym roku w Zelowie są m.in. czeska pieśniarka Eva Henychová, polska sopranistka Magdalena Hudzieczek-Cieślar, żydowski chór „Clil”, grupa uwielbieniowa ze Zgierza oraz artyści z samego Zelowa, czyli zespół Zelowskie Dzwonki,schola „Laudate Dominum” i grupa „ Dzieci Wodza”.

 

W niedzielę, 19 lipca można także wziąć udział w pierwszym seminarium wśród zaplanowanych na tegoroczny Tydzień Ewangelizacyjny w Zelowie (TEZ). To seminarium poświęcone spuściźnie mistrza Jana Husa poprowadzi prof. dr hab. Janusz Maciuszko – historyk Kościoła  i wykładowca Wydziału Teologicznego Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Kolejne seminaria (codziennie o godz. 17.00) to możliwość wysłuchania refleksji na temat m.in. roli świadków wiary w życiu i nauczaniu Kościoła, Bożych wskazaniach dotyczących odżywiania się, wyjątkowości Biblii na wybranych zagadnień historii, archeologii i nauk przyrodniczych czy stanu choroby postrzeganego, jako nowego odkrywania wartości życia.

 

Tydzień Ewangelizacyjny w Zelowie jest również skierowany do dzieci. Dla nich codziennie (20-25 lipca) w godz. 9.30–13.00 odbywać się będą półkolonie z nauką piosenek, wersetów biblijnych, a także z grami, zgadywankami i innymi grami.  

 

Organizatorami TEZ są: Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, Diecezja Warszawska Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego oraz Kościół Ewangelicko-Reformowany i Parafia Ewangelicko-Reformowana w Zelowie. Podobnie, jak Tygodnie Ewangelizacyjne w Dzięgielowie i Mrągowie odbywa się on pod hasłem: „Bez ograniczeń”.

 

WSZYSTKO o Tygodniu Ewangelizacyjnym w Zelowie

 

Poniżej zdjęcia archiwalne