english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Kajakami po Piławie

II Parafialny Spływ Kajakowy

08.08.2013

Dnia 3 sierpnia pilscy parafianie zorganizowali „II Parafialny Spływ Kajakowy”. Zanim jednak ruszono w trasę, przy śpiewie, na polanie, czekając na kajaki, rozważano Słowo Boże.

Sam spływ Piławą rozpoczęto w miejscowości Czochryń. 


Kajakami po Piławie

Sam spływ Piławą rozpoczęto w miejscowości Czochryń. Piława należy do szlaków łatwych, ale nie bez przeszkód, a jej nurt nie jest zbyt szybki. Górny bieg rzeki nie nastręcza żadnych problemów i jest bardzo malowniczy - kajakami płynie się łatwo przez kolejne jeziora, a odcinki rzeki je łączące są krótkie. Większość przeszkód na trasie to dość łatwe do pokonania przewężenia pod mostami i groblami.

 

Dolny bieg rzeki jest znowu bardziej urozmaicony - nie ma po drodze dużych jezior, ale mniej jest też naturalnych zatorów. Na końcowym odcinku, po ujściu do niej rzeki Dobrzycy, Piława staje się szeroka i powolna. W miarę zbliżania się do spiętrzenia wód przy elektrowni wodnej w wiosce Dobrzyca, prąd rzeki zanika. Na brzegach dominują bagniste lasy liściaste, a w wielu miejscach gałęzie drzew zwieszają się do samego lustra wody.

 

W tym roku w spływie wzięło udział 27 osób.