english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Kamień węgielny pod nowy dom opieki

Senior Residence w Katowicach

24.09.2012

W piątek, 21 września br. roku w Katowicach odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod nowy dom dla osób starszych „Senior Residence”, budowany przez Diakonię Neuendettelsau we współpracy z Firmą Millenium Inwestycje spółka z o.o.


Kamień węgielny pod nowy dom opieki

Nowy obiekt będzie oferował 198 miejsc opieki w dwóch budynkach, w pokojach jedno i dwuosobowych. Każdy pokój wyposażony będzie w system przywoławczy gwarantujący 24-godzinną opiekę. Część mieszkalna wyposażona będzie w łazienki z wannami do hydromasażu, windy oraz pokoje do dziennego pobytu. Uzupełnieniem oferty opiekuńczej będą usługi ergo- i fizjoterapii. W budynkach znajdzie się oddział dla osób chorych na demencję.

 

Miejsce inwestycji Domu Opieki zlokalizowano na obrzeżach Katowic, na terenie osiedla Bażantowo. Budowę rozpoczęto wiosną tego roku, a zakończenie planuje się na wiosnę 2014 roku.

 

W uroczystości wzięli udział Rektor Diakonii Neuendettelsau prof. Hermann Schoenauer, ks. bp Tadeusz Szurman, Prezydent Miasta Katowice Piotr Uszok, przedstawiciele Diakonatu Eben Ezer z siostrą Ewą Cieślar i ks. Markiem Londzinem.

 

Biskup T. Szurman w czasie wmurowania kamienia węgielnego wygłosił okolicznościowe przemówienie. Uroczystość uświetnił zespół Szkoły Muzycznej im. M. Karłowicza, prezentując utwory ewangelickich kompozytorów.

 

Więcej zdjęć: Strona Diecezji Katowickiej