english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Koncert Noworoczny w Cieszynie

Na rzecz remontu organów

17.01.2016

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Cieszynie zaprasza na Koncert Noworoczny, który odbędzie się w niedzielę 17 stycznia 2016 roku o godz. 16.00 w kościele Jezusowym.


Koncert Noworoczny w Cieszynie

Koncert zainauguruje piątą, ostatnią edycję akcji „Ratujmy Organy Kościoła Jezusowego”. Remont największych zabytkowych organów na Śląsku Cieszyńskim postępuje i ma się zakończyć latem bieżącego roku.

 

Styczniowy koncert inauguracyjny zatytułowany został „Młodzi Artyści z obydwu stron Olzy dla ratowania organów kościoła Jezusowego”. Świąteczno-noworoczny program zaprezentują młodzi artyści, którzy mogą się już pochwalić własnym dorobkiem i osiągnięciami muzycznymi. Usłyszymy utwory nastrojowe, podniosłe i radosne, które znajdą odbiorców w każdym wieku.

 

Wyjątkowym wydarzeniem będzie występ podczas jednego koncertu aż czterech zwyciężczyń Cieszyńskiej Ligii Talentów, które stale rozwijają swoje muzycznie zainteresowania i umiejętności. Cieszyńskiej publiczności zaprezentują się: Matylda Forszpaniak i Marta Cienciała z akompaniatorem Leszkiem Kaletą, Natalia Bukowska z grupą „Nataly & Her Jazz Dinos" oraz Noemi Bocek z zespołem „Noemiracles”.  Wystąpi również chór żeński „Laudate” z Bystrzycy pod dyr. Aleny Kostkowej, który zaprezentuje pieśni z nurtu muzyki gospel.

 

Organizatorzy akcji „Ratujmy Organy Kościoła Jezusowego” serdecznie zapraszają na tę niezwykłą muzyczną ucztę. Podczas koncertu złożyć będzie można datek na dokończenie prac remontowych. Więcej informacji na temat akcji, instrumentu oraz wykonawców koncertu noworocznego można znaleźć na stronie www.ratujmyorgany.pl