english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Koncerty organowe w Częstochowie

Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej 2015

10.07.2015

Parafia Ewangelicko – Augsburska w Częstochowie organizuje w okresie letnim (2 sierpnia – 23 sierpnia 2015r.) „Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej 2015”


Koncerty organowe w Częstochowie

Koncerty odbywać się będą w Kościele Ewangelicko - Augsburskim Wniebowstąpienia Pańskiego w Częstochowie, ul. Śląska 20.

W festiwalu udział wezmą artyści znani w kraju i za granicą, będący absolwentami akademii muzycznych. Na każdym koncercie będzie prezentowana zarówno muzyka organowa jak i kameralna.

 

Celem Festiwalu jest:

misyjne odziaływanie Kościoła poprzez kulturę w szerokim tego słowa znaczeniu,

wpisanie się w Dekadę Lutra i rok kultury w naszym Kościele,

·         propagowanie muzyki klasycznej,

·         rozwój kulturalny miasta,

·         możliwość posłuchania historycznych organów marki Schlag & Söhne jednych z najcenniejszych i najlepiej brzmiących w Częstochowie.

·         możliwość usłyszenia na żywo artystów wysoko cenionych w kraju i za granicą,

·         stworzenie możliwości odwiedzającym Częstochowę w przeżyciu chwil z muzyką klasyczną w ewangelickiej świątyni.

 

W ramach festiwalu pragniemy także zorganizować wernisaż młodych częstochowskich artystów pracujących pod czujnym okiem Adama Rokowskiego, jak i samego mistrza pędzla. W ten sposób chcemy propagować częstochowską kulturę i stwarzać różne alternatywy kulturalnego rozwoju częstochowian i odwiedzających nasze miasto.

 

W tegorocznym inauguracyjnym festiwalowym sezonie wystąpią: Piotr Młynarczyk, Antoni Pokora, Marzena Biwo, Anna Firlus, Beata Zawadzka – Kłos, Irena Wisełka – Cieślar, Damian Chróściński, Jan Mroczek. Na każdym z koncertów będzie możliwość wysłuchania ważnych i ciekawych informacji o wykonywanych utworach. Koncerty poprowadzi Beata Młynarczyk.