english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Kondolencje po śmierci kard. J. Glempa

Bp Jerzy Samiec po śmierci kard. J. Glempa

27.01.2013

Po śmierci kardynała Józefa Glempa, bp Jerzy Samiec - zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego przesłał na ręce hierarchów Kościoła rzymskokatolickiego kondolencje.


Kondolencje po śmierci kard. J. Glempa

Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci Księdza Kardynała Józefa Glempa, emerytowanego Arcybiskupa Archidiecezji Warszawskiej i Gnieźnieńskiej, Prymasa Polski - napisał w liście kondolencyjnym do kard. Kazimierza Nycza - metropolity warszawskiego, abp. Józefa Michalika - przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski oraz abp. Józefa Kowalczyka - Prymasa Polski zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce bp Jerzy Samiec.    
 
W kondolencjach bp. Samca czytamy: Jako pocieszenie w żałobie, pragnę zadedykować Czcigodnym Ekscelencjom i Eminencji oraz Kapłanom i Wiernym Kościoła Rzymskokatolickiego fragment I Listu do Koryntian. Apostoł Narodów wskazuje w nim na centralny punkt Ewangelii w którym stoi Jezus Chrystus. Ap. Paweł przypomina, że Zbawiciel nie tylko umarł za grzech ludzkości, ale zmartwychwstał po trzech dniach. Więcej, w oparciu o świadectwo Ewangelii wierzymy, że Jezus jeszcze raz przyjdzie na ziemię, aby powołać do grona żywych tych, którzy już odeszli. Wierzę, że z tą nadzieją i pewnością przeżywacie Wasz smutek.
 
Pogrzeb kard. Józefa Glempa odbędzie się w poniedziałek, 28 stycznia w archikatedrze św. Jana w Warszawie.