english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Konferencja Szkół i Przedszkoli Chrześcijańskich

Spotkanie nauczycieli w Gliwicach

22.08.2016

W dniach od 22-24.08.2016 r. w Szkołach ETE odbyła się konferencja poświęcona edukacji chrześcijańskiej. Temat konferencji: „Nauczanie sercem” oparty był na wersecie z Przypowieści Salomona 4,23: „Czujniej niż wszystkiego innego strzeż swego serce, bo z niego tryska źródłożycia”.


Konferencja Szkół i Przedszkoli Chrześcijańskich

Gościem konferencji był dr Stephen J. Fyson – nauczyciel i dyrektor szkół chrześcijańskich z Australii z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem zawodowym. W swoich wykładach, angażując do rozmów całą salę, zachęcał słuchaczy, by badali swoje serca i diagnozowali, jaki kształtują one w nich charakter i czy są to serca sługi.

 

Wykładom towarzyszyły seminaria, które prowadzone były przez nauczycieli zaproszonych na konferencję, wśród których znalazła się między innymi pochodząca z Irlandii Północnej Mary Dunlop, prowadząca seminarium poświęcone Integracji biblijnej. Inne poruszane tematy to między innymi gry edukacyjne z elementami biblijnymi, kształtowanie postaw liderów czy warsztaty teatru cieni. Uczestnicy konferencji mogli również skorzystać z nauki tańców izraelskich.

 

Codziennie uczestnicy konferencji rozpoczynali dzień od rozważania Słowa Bożego, w czym służyli im ks. Andrzej Wójcik i ks. Tymoteusz Bujok. Wtorkowy wieczór poświęcony był wspólnemu uwielbieniu i modlitwie zanoszonej do Boga o rozwój i błogosławieństwo dla szkół chrześcijańskich w Polsce.

Tekst: Maria Czudek, Lidia Janik
Foto: ks. Andrzej Wójcik