english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Koszalińskie spotkania adwentowe

Adwent 2012

17.12.2012

Zakończył się cykl spotkań adwentowych w Koszalinie.


Koszalińskie spotkania adwentowe

Wspólne dzielenie się radością w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie jest piękną tradycją zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Lubimy spotkać się, porozmawiać, pobyć ze sobą, pośpiewać i na zakończenie złożyć sobie życzenia świąteczne. W koszalińskiej parafii niczego nie zabrakło i tym razem.

 

Niemieckojęzyczna część parafii spotkała się na początku Adwentu, aby wspólnie przeżywać radosny czas oczekiwania. Do Koszalina przyjechali parafianie z filiałów w Białogardzie i Szczecinku. Śpiewano pieśni adwentowe oraz modlono się w języku, który jest bliski sercu tej części parafian. Spotkanie było także okazją do podsumowania mijającego już roku. Zaprzyjaźniony od wielu lat z parafią ks. Bernhard Riedel przywiózł pozdrowienia z niemieckiej części Pomorza.

 

Parafia była także gospodarzem IV Ekumenicznego Spotkania Opłatkowego, organizowanego przez oddział PRE. Spotkanie miało miejsce 14 grudnia br. przy udziale duchownych z parafii koszalińskich, parlamentarzystów, samorządowców, ludzi kultury, nauki i mediów. Spotkanie rozpoczęło się od nabożeństwa adwentowego.

 

Koszaliński Oddział PRE po raz czwarty przyznał Wyróżnienie Ekumeniczne dla osoby, która przyczynia się do budowania przestrzeni ekumenicznej, poprzez dostrzeganie i wspieranie roli i posłannictwa Kościołów w życiu religijnym, kulturalnym i społecznym mieszkańców ziemi koszalińskiej. Laureatem nagrody został dyrektor Muzeum w Koszalinie Jerzy Kalicki.

 

W paśmie adwentowych spotkań także chór działający przy parafii spotkał się przy stole, medytacji i refleksji nad wydarzeniami minionego roku.

 

W niedzielę, 16 grudnia br odbyło się ostatnie parafialne spotkanie adwentowe. Na „Adwentówce” spotkali się parafianie z Koszalina i Świdwina, którzy wspólnie śpiewali, modlili się i rozmawiali, przypominając sobie prawdziwy sens Adwentu. Wszyscy uczestnicy byli zgodni, że bez prawdziwego Adwentu nie ma prawdziwych świąt Bożego Narodzenia. Dodatkową atrakcję spotkania stanowiły występy artystyczne. Dwie kolędy: "Lulajże Jezuniu" oraz "Pójdźmy wszyscy do stajenki" zaprezentowały dzieci uczęszczające na szkółkę niedzielną. Niedzielne spotkanie swą grą na flażolecie urozmaiciła także Aleksandra Kret, która zagrała dla zgromadzonych trzy piękne polskie kolędy. Mamy nadzieję, że występy "szkółkowych aniołków" staną się adwentową tradycją. Na zakończenie spotkania ksiądz proboszcz Janusz Staszczak przypomniał jak ważna jest wspólnota i dobre relacje z Bogiem, z rodziną, przyjaciółmi i współwyznawcami.

 

Abyśmy nigdy o tej relacji nie zapominali każda rodzina otrzymała w prezencie „Z Biblią na co dzień 2013”.

 

Iza G.-Sokołowska