english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Krok dalej w poznawaniu Boga

Ukazał się nowy Zwiastuna Ewangelicki

19.06.2017

Najnowszy numer „Zwiastuna Ewangelickiego” 12/2017 przynosi teksty, których przesłanie może towarzyszyć czytelnikom także w nadchodzących miesiącach urlopowych.


Krok dalej w poznawaniu Boga

Czego szukamy w Biblii? – pyta ks. Marek Loskot rozważając Słowo Boże. I jak na to Słowo odpowiadamy – czy tak jak powinniśmy, miłością i szczodrością wobec bliźniego – zastanawia się ks. Paweł Meler, który też zachęca: Zostawmy za sobą opcję minimum i wyjdźmy innym naprzeciw.

 

Wielu z nas poznaje Boga nie tylko poprzez  Biblię, ale też przez poznawanie i zachwyt dla Jego dzieła, dla Bożego stworzenia. Zachęca do tego Henryk Dominik: Otaczająca nas (jeszcze) piękna przyroda: pola, łąki, lasy, zwierzęta, te różnorodne wspaniałe dowody stworzenia, budzą w nas nie tylko dziękczynienie, ale i umocnienie wiary i ufności w Jego moc. To stworzenie niejednokrotnie może być dla nas przykładem oddania, wierności i zaufania, jak piszą Bogdan Zeler w tekście Najwierniejsi przyjaciele oraz  Maria Wójtowicz w refleksji zatytułowanej Psia modlitwa. O tym, że ufność daje radość, przekonuje z kolei Marta Haratyk.

 

Rok Reformacji skłania nas do zastanowienia się, co wiemy o 95 tezach Marcina Lutra – analizuje to ks. Paweł Hause, natomiast o wartości trwania w kościelnej wspólnocie pisze ks. Jan Badura. Świadectwem tej wspólnoty jest druga część zdjęć tegorocznych konfirmantów.

 

Ponadto w numerze relacje z Kirchentagu, czyli Ewangelickich Dni Kościoła w Niemczech oraz z  Nocy Muzeów, podczas której zwiedzających zaprosiły do swoich kościołów liczne ewangelickie parafie w całej Polsce, w tym po raz pierwszy w Grudziądzu i Wejsunach.

 

Zachęcamy do prenumeraty na pozostałe miesiące roku 2017 oraz do lektury – w wydaniu papierowym lub w formacie pdf. Przypominamy, że w parafiach „Zwiastun Ewangelicki” można zaprenumerować od dowolnego miesiąca do końca 2017 r. Szczegóły na stronie 3  wydania papierowego oraz na www.zwiastun.pl w zakładce ZE 2017.