english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Ks. Grzegorz Giemza dyrektorem PRE

Prezydium Polskiej Rady Ekumenicznej wybrało nowego dyrektora

18.02.2016

Prezydium Polskiej Rady Ekumenicznej wybrało ks. dr. Grzegorza Giemzę na stanowisko dyrektora PRE. 


Ks. Grzegorz Giemza dyrektorem PRE

Nowy dyrektor zastąpi ks. dr. Ireneusza Lukasa, który rozpoczyna pracę w Światowej Federacji Luterańskiej w Genewie.

  

Posiedzenie Prezydium Polskiej Rady Ekumenicznej odbyło się 18 lutego 2016 roku w siedzibie PRE przy ul. Willowej w Warszawie.

 

Ks. dr Grzegorz Giemza ma 47 lat. Pochodzi ze Świętochłowic na Górnym Śląsku. Studiował teologię ewangelicką w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie w latach 1989-1993. Praktykę kandydacką i wikariat odbył w warszawskiej parafii Świętej Trójcy. Ordynowany został 14 maja 1994 w Łodzi. Pełnił obowiązki Diecezjalnego Duszpasterza Młodzieży Diecezji Warszawskiej. W latach 2002 - 2015 był Ogólnopolskim Duszpasterzem Młodzieży.

 

Od stycznia 1996 roku, pełni obowiązki Ogólnopolskiego Duszpasterza Misyjno-Ewangelizacyjnego z siedzibą w Dzięgielowie na Śląsku Cieszyńskim. Od 1997 roku pełni funkcję dyrektora Centrum Misji i Ewangelizacji oraz Szkoły Biblijnej w Dzięgielowie. Członek Synodów X, XI, XII i XIII kadencji. Superwizor i prezes Towarzystwa Poradnictwa i Psychologii Pastoralnej w Polsce. Uczestnik i organizator licznych konferencji teologicznych i misyjnych. Od 2011 roku Prezes Prezydium Stowarzyszenia Joannici Dzieło Pomocy.

 

W 2014 roku uzyskał stopień naukowy doktora teologii na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Synod Kościoła w 2012 roku na I. sesji XIII kadencji wybrał ks. Grzegorza Giemzę na Prezesa Synodu Kościoła.

 

Żonaty, ma dwóch synów i córkę.

 

BIK

zdjęcie: Zwiastun Ewangelicki