english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Kto się boi Ducha Świętego?

Zwiastun Ewangelicki nr 11.2014

06.06.2014

Ukazał się kolejny „Zwiastun Ewangelicki”, numer 11, który przynosi ważne pytanie:  „Pragniemy Ducha Świętego, czy  raczej się go boimy”?


Kto się boi Ducha Świętego?

Zadaje je ks. Janusz Staszczak, zwracając uwagę na konieczność stałego współbudowania Kościoła w trwającej przecież od pamiętnej Pięćdziesiątnicy sztafecie zmieniających się pokoleń. W kontekst przypadających na początku czerwca świąt Zesłania Ducha Świętego wpisuje się też rozważanie bpa Marcina Hintza, zatroskanego faktem, że jako Kościół nie potrafimy cieszyć się darem różnorodności. Tymczasem, jak pisze ks. Łukasz Zieliński zastanawiając się nad znaczeniem słów „społeczność Ducha Świętego”(2 Kor 13,13), powinniśmy tworzyć „Kościół, który jest miejscem komfortowym”, to znaczy pełnym Bożego pokoju i radości oraz wzajemnej troski.

 

Z myślą o jak najlepszym wypełnianiu misyjnego zadania zleconego uczniom przez Chrystusa, bp Kościoła Jerzy Samiec zachęca do odpowiedzenia sobie na pytanie: „W jakim Kościele chcę być?” – w drugim odcinku nowego cyklu Wizja przyszłości.

 

Miłośników  historyczno-detektywistycznych  zagadek zainteresuje zapewne tekst Czwarty egzemplarz  Jerzego Sojki, który opisuje odnaleziony niedawno w Książnicy Cieszyńskiej  Testament wrześniowy ks. Marcina Lutra. Uważano dotąd, że na terenie Polski przechowywane są tylko trzy egzemplarze tego przekładu Nowego Testamentu z 1522 roku – ten jest czwartym.

 

Ponadto relacje z wręczenia tegorocznych Nagród im. ks. Leopolda Otto, z poświęcenia nowego centrum parafialnego w Drogomyślu oraz z  Nocy Muzeów, w którą włącza się coraz więcej luterańskich parafii, otwierając swoje kościoły.

 

Zapraszamy do lektury i prenumeraty – tradycyjnej i w formacie pdf. Szczegóły na www.zwiastun.pl w zakładce ZE 2014.