english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Kurs Duszpasterski 2016/2017

W Warszawie i w Dzięgielowie

16.08.2016

Centrum Misji i Ewangelizacji zaprasza na Kurs Duszpasterski podstawowy i dla zaawansowanych. Zajęcia będą prowadzone w Warszawie i w Dzięgielowie. Zgłoszenia na kurs w Warszawie przyjmowane są do 4 października, a w Dzięgielowie - do 5 listopada.


Kurs Duszpasterski 2016/2017

Absolwenci kursu uzyskują kwalifikacje w zakresie duszpasterstwa, poradnictwa i komunikacji interpersonalnej oraz potwierdzenie uczestnictwa lub certyfikat ukończenia kursu z wynikiem pozytywnym, który obejmuje: systematyczne uczestnictwo, rozwój duchowy; rozwój zdolności w dziedzinie komunikacji i w relacjach; znajomość wybranej literatury fachowej. Certyfikat potwierdza posiadanie podstawowych kwalifikacji w zakresie duszpasterstwa, poradnictwa i komunikacji interpersonalnej. Kurs jest dla wszystkich (zarówno świeckich, jak i  duchownych), którzy chcą podejmować działania na rzecz drugiego człowieka i towarzyszyć innym w ich przeżyciach i doświadczeniach życiowych.

Uczestnicy kursu pracują m.in. nad: biografią, protokołami rozmów duszpasterskich, zagadnieniami osobowości duszpasterza/doradcy, elementami teorii. Uczą się komunikacji na poziomie emocji i poprzez osobiste doświadczanie. Zaproszenie skierowane jest do duchownych, świeckich pracowników i wolontariuszy parafii oraz innych jednostek organizacyjnych Kościołów chrześcijańskich. Kurs odbywa się w grupach od 5 do 10 osób, obejmuje 144 godziny lekcyjne (45 minut) oraz pracę własną - poza zjazdami. Uczestnicy Kursu Duszpasterskiego podstawowego i dla zaawansowanych pracują wspólnie podczas sesji. 

W Warszawie zajęcia - w siedzibie Polskiej Rady Ekumenicznej (ul. Willowej 1) - poprowadzą ks. dr Grzegorz Giemza i Beata Michałek. Spotkania zaplanowano w godz. 18.00-21.00 od października 2016 do czerwca 2017 roku, mniej więcej co dwa tygodnie (zobacz szczegóły). W Dzięgielowie zajęcie - w siedzibie Centrum Misji i Ewangelizacji - będą odbywać się głównie w soboty, w godz. 8.00-17.30. Poprowadzą je: Bożena Giemza i ks. dr Grzegorz Giemza. Zazwyczaj spotkania będą odbywać się dwa razy w miesiącu, od listopada 2016 do czerwca 2017 roku. Koszt całego kursu: 2 400 zł. Istnieje możliwość noclegów i wyżywienia (za dodatkową opłatą).

O przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń oraz wpłacenie wpisowego. Kontakt: e-mail: cme@cme.org.pl lub tel. 33 852 97 81. Formularz zgłoszenia - PDF.

Zgłoszenie należy przesłać mailowo na adres: cme@cme.org.pl lub na adres pocztowy: CME, ul. Misyjna 8, 43–445 Dzięgielów.

Więcej wiadomości o idei Kursów Duszpasterskich znajduje się na www.tpipp.pl (strona Towarzystwa Poradnictwa i Psychologii Pastoralnej w Polsce).

* * *

Zobacz także:

Reformacja - Renowacja

Reformacyjna Pracownia 500 na 500