english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

List do Dzieciątka

Akcja charytatywna pedagogów ulicy

11.11.2017

Grupa Pedagogów Ulicy UNO z Bytomia po raz siódmy zaprasza do włączenia się w akcję spełniania dziecięcych marzeń. Dlaczego "List do Dzieciątka"? Ponieważ na Górnym Śląsku gwiazdkowe prezenty od zawsze przynosiło Dzieciątko – umacniajmy tę tradycję!


List do Dzieciątka

"List do Dzieciątka" ma prostą ideę: pedagodzy ulicy proszą dzieci, z którymi pracują w bytomskich dzielnicach Bobrek,  Rozbark i Karb, aby napisały list do Dzieciątka, podkreślając, że nie chodzi o  "listę życzeń", a osobiste refleksje, w których dzieci podzielą się swoimi pragnieniami.

 

Dziecięce marzenia przekazane zostaną osobom i grupom, które przygotują prezenty. W całej akcji nie chodzi o przekazanie środków finansowych, a o samodzielne zakupienie, zapakowanie i przekazanie prezentu dla konkretnego dziecka. Ofiarodawcy zachęcani będą również do przygotowania kartki lub listu z życzeniami dla dziecka i jego rodziny. Tuż przed Wigilią, w przedświąteczne popołudnie, pedagodzy spotkają się z dziećmi przy choince. Spędzą z nimi czas, jak  w gronie rodzinnym, jedząc wigilijne przysmaki, śpiewając kolędy,  rozmawiając o Bożym Narodzeniu i wręczając przygotowane prezenty.

 

Organizatorzy zwracają się z ogromną prośbą o dołączenie do akcji poprzez przygotowanie prezentu dla dzieci, z którymi Grupa Pedagogów Ulicy UNO pracuje na co dzień. W sytuacji, gdy zgłosi się więcej darczyńców niż jest podopiecznych, będzie można przygotować prezenty dla rodzeństwa oraz dzieci, z którymi streetworkerzy są w stałym kontakcie.

 

Osoby, które są zainteresowane wsparciem tej akcji, prosimy o kontakt: uno@cme.org.pl, tel. 693 92 73 73.  Koszt/wartość prezentu: do 100 zł.

 

 

WAŻNE DATY akcji „List do Dzieciątka 2017”:

25 października – inauguracja akcji
25 października − 14 listopada: dzieci piszą listy a ofiarodawcy zgłaszają swój udział
8−21 listopada: przekazujemy listy ofiarodawcom
8 listopada − 7 grudnia: czas na przygotowanie prezentu
8 grudnia: ostateczny termin dostarczenia prezentów do siedziby GPU UNO w Bytomiu przy ul. Matki Ewy 1
19 grudnia: spotkanie wigilijne z podopiecznymi, podczas którego dzieci otrzymają prezenty